Dvojité metre a právo na odpoveď

Bolo že to povyku, keď sa na vládnom stole objavil návrh práva na odpoveď. Ani nie týždeň nato médiá samé ukázali, či je tento návrch opodstatnený alebo nie.

Celú story krásne odilustruje takzvaný nový politik, Mirko Beblavý. Čo si všímam, tak ho viacerí politickí komentátori dlhodobo označujú za intrigána a rozbíjača strán. Tvrdí to o ňom ako Chmelár, tak predvčerom aj Dag Daniš www.aktuality.sk/clanok/728874/komentar-daga-danisa-uz-aj-beblavy-sa-rozcvicuje-na-premiera/. Kým Chmelár používa tvrdší slovník, Daniš je miernejší a používa skôr slová netaktný a kombinujúci. Túto novú vlnu komentárov na jeho osobu spustilo jeho vystúpenie v Kiskovej novovznikajúcej strane. Priamo na ich sneme im de facto povedal, že majú svoju stranu zabaliť a rovno sa pridať k jeho koalícii s progresívcami.

Pointa prišla hneď nasledujúci deň po Danišovom článku. Aktuality.sk poskytli priestor Beblavému, aby sa proti Danišovi mohol hájiť www.aktuality.sk/clanok/729489/beblavy-nerozcvicujem-sa-na-premiera-nazor/. Aké milé od redakcie, najmä po tom, ako hromadne odsudzovali v začiatku spomínané právo na odpoveď. Verím, že Beblavý nebude jediná lastovička a takýto priestor okamžite po každom žlčovitom komentári poskytnú každému ďalšiemu politikovi, nehľadiac na to, akej farby je jeho sako. Koniec-koncov, právo na odpoveď háji dokonca aj ich stavovská organizácia, Spolok slovenských novinárov.

Milé je aj to, že síce sa už nemôžme spoliehať na pranostiky o počasí, ale porekadlá zdá sa, budú platiť naveky. V prípade Beblavého to o trafenej husi.

Bol článok zaujímavý? Pošli ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *