Pomýlená stará dáma

Čudujem sa, ako Magda Vášáryová dokázala do textu o rodine zakomponovať slovné spojenie hybridná vojna. https://dennikn.sk/…/magda-vasaryova-tradicna-rodina-nikdy…/

Súhlasím s tým, že tému ako takú niektoré politické strany zneužívajú. Tak ako sa zneužíva tisíc iných tém, tak ako sa zneužíva povedzme národovectvo. Lenže má to jeden zásadný háčik. Zato, že niekto niečo zneužíva ešte neznamená, že to kvôli pár nemorálnym ľuďom zavrhneme. Napríklad nožmi sa vraždí, nemali by sme s nimi ani chlieb krájať? Pretože to je výsledok jej logiky.

Jej argumentácia kríva na ďalšiu nohu. Hovorí, že história pozná rôzne formy rodiny, či už to bolo počas vojny alebo v inom období či inej kultúre. Nuž, áno, poznáme rôzne formy rodiny, ale dáma sa už neopýtala, ktorý je ideálny a či by nestálo zato ho hľadať pre dobro detí aj celej našej spoločnosti. Alebo si myslí, že forma rodiny bez otca dá dieťaťu a rodine to najlepšie? Chce snáď poprieť, že medzi mužmi a ženami sú reálne rozdiely (v telesnej stavbe, spôsobe myslenia atď), ktorými sa máme dopĺňať a nie kvôli nim bojovať? Keby príroda chcela, aby sme boli rovnakí, boli sme hermafroditi. Nie sme. Povedala, či bola v pohode s tým, že ju vychovávala pestúnka? Píše len o tom, že mala vzdelaných rodičov, lebo sa to skrátka v jej rodine takto pestovalo.

Príde mi, že dotyčná dáma ma mierne povedané guláš. Históriu si účelovo vyloží podľa seba, útok zacieli na kotleby a ešte do toho zakomponuje aj Putinovu „hybridnú vojnu“.

Realita je taká, že spoločnosť sa atomizuje a rodiny sa nám rozpadajú pred očami. To nemá nič spoločné ani z kotlebami, ani kádéhákmi a ani s Putinom. A ak v tomto stave spoločnosti ktokoľvek začne tvrdiť, že tradičná rodina je nástroj zla, potom sám tento neutešený stav prehlbuje. No neprekvapuje ma, že dostáva priestor práve v médiu, ktoré dlhodobo uverejňuje články napríklad o tom, ako je vraj v poriadku promiskuita.

Bol článok zaujímavý? Pošli ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *