Kto volil Matoviča?

Pre začiatok si rozoberme jednanie Igora Matoviča za uplynulé obdobie.

10 rokov fungoval ako hlučný šašo. Počas volebnej noci sám seba nazval politickým marketérom. U Čaputovej sa cítil ako Alenka v ríši divov. Pre noviny povedal, že bude aj naďalej šašom. Ale hlavne úprimným.

Kto má ešte v našom okolí šaša? Ukrajina, rozpadnutý štát, ktorého občania nedokázali prísť na nič lepšie, ako si zvoliť komika za prezidenta. Podľa toho to aj v ukrajinskom parlamente vyzerá. Malú ochutnávku nám dali Matovič a tiež Beblavý s Poliačikom.

Takže späť k otázke v nadpise, kto volil Matoviča? Túto otázku si musíme položiť, aby sme vedeli, v akom stave sa nachádza náš štát.

 1. Ľudia, ktorí majú dosť štandardných strán a hľadajú niečo nové.
  Rozumiem. Ale predstavte si, že po 4-8 rokoch bývania v dome sa ho rozhodnete zbúrať a postaviť si nový. A takto to budete točiť dokola. Kde na to vezmete peniaze, keď ste ako štát pomerne malý a chudobný, to neviem. Musíme sa naučiť renovovať a opravovať. Tiež pracovať aj s tými, s ktorými si najprv nesadneme. Nemusíme spolupracovať s hajzlami, ale môžme s nimi pracovať. Nie môžeme, musíme, pretože štát nie je firma, v ktorej nepodareného zamestnanca vyhodíte. Toto by si mal uvedomiť v prvom rade Herr Sulík.
 2. Ľudia, ktorí v Matovičovi uvideli niekoho, kto na svojej kandidátke dokáže spojiť rôznorodých ľudí.
  Lenže on ich nedával na kadidátku zo šľachetných dôvodov. V strane má ledva 50 členov, niekoho tam musel dať. Nováčikov a ich zaškolenie bude drahá lekcia, ktorú zaplatím ja rovnako ako vy. Matovič si vyhádzal niektorých vo voľbách do VÚC, na tieto voľby jednoducho nemá ľudí. Tak, ako nie sú odborníci, zubári, učitelia, zvárači a ďalšie profesie, nemáme ani politické kádre. Dokonca aj Smer má v niektorých ohľadoch problém s odborníkmi. Tak čo Matovič?
 3. Recesisti, presnejšie slobodní vymetači barov (ako som niekde na internete čítal).
  Títo ľudia ho mali za šaša a chcú, aby v rovnakej činnosti pokračoval aj v zákonodarnom zbore. Hodíme to Igorovi, bude sranda. Toto je dôsledok chýbajúceho vzdelania, občianskej náuky a morálky.
 4. Voliči Kotlebu, presnejšie povedané protestní voliči.
  Títo voliči nie sú fašisti ani rasisti. Ani sa takto nechcú nechať označovať. Jednoducho cítia, že ich politika hnevá, nemajú na ňu dosah a nik iný sa ich nezastane. Aj preto si myslím, že problém fašizmu na Slovensku bol nadmieru nafúknutý opozíciou, ktorá na ňom nakoniec aj kľakla. Dôkaz je sám Matovič. Inak by sme mohli urobiť hlúpu skratku a povedať, že Matovič má voličov fašistov. Takže Havran by sa mal ukľudniť a ísť stavať barikády niekam inam. Prestali sme mať problém s maďarskou kartou a rovnako tak nemáme ani problém s fašizmom. Toto sebamrskanie musí raz a prevždy skončiť. Aj vďaka nemu prepadol takmer milión hlasov. To nie je počet, ktorý môžme ignorovať.

Dá sa teda povedať, že Igor Matovič utpel víťazstvo.

Foto: od Oleg Magni z Pexels

Bol článok zaujímavý? Pošli ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *