Kamikadze-menežment v podaní Matoviča

Začínajú sa množiť signály, že náš nový priemiér si vybral katastrofický kurz a naďalej sa snaží naštvať čo najväčší počet ľudí.

Tie signály vidno na jeho slovníku aj jeho činoch, pretože ako sám povedal, po ovocí poznáte ho. V nedeľnej relácii O 5 minút 12 na RTVS celý čas hovoril o tom, ako mu predošlá vláda nechá prázdne hmotné rezervy, ako je všetko zlé, ako treba ľuďom hovoriť pravdu atď. Že je šokovaný a podobne. Jednoducho expresívny slovník, ktorý sa absolútne nehodí na vyhrotenú situáciu, v akej sa momentálne svet nachádza. A po tomto hodinovom strašení na konci zahlásil, že to zvládne.

Odpoveď ale nenechala na seba dlho čakať, tlačovku urobil šéf Štátnych hmotných rezerv (ŠHR), kde povedal, kedy dostali príkazy a kedy boli v skutočnosti naše sklady prázdne. Zastal sa svojich zamestnancov a jasne povedal, že ak deň pred voľbami dostal befehl, aby začal nakupovať, tak je zrejmé, že na ministerstve zdravotníctva to museli riešiť už skôr. Lebo rozkaz je už len vyústením analyzovania a rozhodovania. Preto stále hovorím, že ani vojna sa nikdy nezačína prvým výstrelom, začína sa omnoho skôr.

Takže šéf ŠHR povedal, že Matovič klamal v priamom prenose. Ak nie klamal, tak si nedával pozor na voľbu slov. Na voľbu slov si nedával pozor ani vtedy, keď vypustil, že chce rozpustiť Krízový štáb. Alebo keď namiesto na Krízovom štábe strávil deň na ŠHR, aby naháňal zlodejinu. Lebo to je aktuálne najväčší problém tohoto štátu, pokračovať v predvolebnej rétorike.

Nedával si pozor ani teraz, keď zahlásil, že tento školský rok sa bude asi celý opakovať. Prosím? Máme ukončený polrok, riadne so známkami a hodnotením, tak prečo ho chce opakovať celý? Naproti premiérovi sa minister školstva vyjadruje omnoho opatrnejšie, čo je aj na mieste, pretože je tam dva dni aj s cestou. Viem, máme extrémnu situáciu. Ale práve v nej treba veľmi vážiť slová. Šírenie neistoty je to najhoršie, čo dnes môžu urobiť.

Ako sme na tom? Nehovorím, že dobre. Ale ani nie tak katastroficky, ako to líči Matovič. O takom Francúzsku sa napríklad už v júni 2019 hovorilo, že im kľakne zdravotný systém. Predtým v 2016 štrajkovali aj mladí lekári vo Veľkej Británii. Keď sa pozriem na zvyšok Európy, tam to tiež nevyzerá o moc ružovejšie. V tejto situácii, za prebiehajúcich politických útokov je zázrak, že naša predošlá vláda urobila opatrenia tak rýchlo. Prečo ich urobila tak rýchlo? Pretože bola kompetentná, či sa vám Smer a SNS páčia alebo nie. Zopakujem to ešte raz, kone sa v brode neprepriahajú. Dupľom nie, keď sa valí povodňová vlna. Ani na železničnom priecestí sa nepreraďuje, to učia už v autoškole. Matovič teraz riadi supertanker a sme v búrke. Šteká rozkazy a nik poriadne nevie, čo chce. Koleduje si buď o vzburu posádky alebo potopenie.

Matovič 10 rokov iba sial vietor a správal sa ako admin stránky Zomri. Napádal každého, kto mu prišiel pod ruky. Teraz žne búrku a čuduje sa, že s ním predošlá vláda nechce spolupracovať. Na mieste je otázka, či by predošlá vláda mala viac energie a času riešiť podstatné veci v prospech nás, keby nebola posledné roky zamestnávaná protestami nič netušiacich detí alebo nekonečnými útokmi médií. Mimochodom detí, ktoré dnes sedia v Národnej rade a idú prijímať zákony.

P.S. Ak bude Matovič ďalej voliť takýto slovník a šíriť hnev, môže sa to vypomstiť aj cez koronavírus. Nahnevaní a vystresovaní občania automaticky otvárajú brány chorobe, ktorá by ich v stave kľudu možno nenapadla. Aj pre toto je dôležitý jazyk a jeho správne používanie.

Doplnenie 25.3.2020

Matovič zahlásil, že rýchlotesty sú nanič a môžeme ich hodiť do Dunaja. To všetko podfarbené trnafským nárečím. To naozaj chceme premiéra, ktorý sa bude naďalej vyjadrovať takýmto spôsobom? Toto nie je bližšie ľuďom. Rovnako tak nemôže byť „bližšie ľuďom“ učiteľ a rozprávať na hodine ako úplný sellák. Sedlačinu zažijú deti nadmieru všade naokolo, ale sú miesta, kde by mala byť zaručená základná slušnosť a normálne spôsoby. To miesto je napríklad škola a parlament. Inak pôjdeme cestou Ukrajiny a skončíme pri bitkách poslancov. Našliapnuté tam mali už pred voľbami niektorí so svojou blokádou.

Foto: od Flickr z Pexels

Bol článok zaujímavý? Pošli ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *