Hlúpe nápady pokračujú

Nechcem predčasne riešiť obsadzovanie vládnych postov, počkám si radšej na konečný výsledok. Ale táto správa ma dnes mimoriadne vyrušila.

Matovič chce zriadiť ďalšiu protikorupčnú jednotku.  Už nemáme NAKA? Nezasahovala včera v Mochovciach? A nezasahovala dnes v Poľnohospodárskej platobnej agentúre (PPA)? Lenže k tej novej jednotke chce ako bonusovku Fond na podporu investigatívnej žurnalistiky. Pretože podľa neho sú to práve novinári, kto má strážiť verejné obstarávania. Podľa jeho slov: „Úplne najlepším arbitrom, dohľadom nad čistotou verejných obstarávaní a činnosti na ministerstvách by mohli byť investigatívni novinári.

Tu končí všetka sranda. Novinári z médií, ktoré do jedného vlastnia oligarchovia! Ako kontrola ministerstiev? Náhrada za ministranu a odborníkov, ktorých nemá?

Nie, nepotrebujeme ďalšiu špeciálnu jednotku. Potrebujeme mať vo vláde normálnych odborníkov s víziou, nie štyroch podnikateľov alebo ako Kollár povedal po stretnutí s Čaputovou, kopírkára a vlekára. Štát, ktorý chce subkontrahovať svoju bezpečnosť na novinárov prestáva byť štátom a je to začiatok jeho konca. Štát naozaj nie je biznis, že všetko nechám spraviť externým partnerom.

Viac tu: strategie.hnonline.sk/media/2105368-protikorupcna-jednotka-v-praxi-matovic-chce-zriadit-fond-pre-investigativnych-novinarov

Občania chceli hrozný koniec pre Smer a vyzerá to tak, že budú mať namiesto toho hrôzu bez konca.

Foto: od Noelle Otto z Pexels

Bol článok zaujímavý? Pošli ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *