Čo je vo verejnom záujme?

Dnes by mal premiér predstúpiť pred poslancov Národnej rady SR (NRSR) a vysvetliť im aktuálnu situáciu. V tejto súvislosti som im poslal nasledovný list, v ktorom sa ich pýtam, v akom verejnom záujme sú opatrenia vlády a v akom verejnom záujme hlasovali poslanci za nedávne okresanie príjmov robotníkov, dôchodcov a študentov.

Tu je text môjho listu v plnom znení, adresovaný všetkým poslancom NRSR bez ohľadu na politickú príslušnosť:

Dobrý den,

dnes by mal v Národnej rade SR pre Vás predstúpiť premiér a vysvetliť aktuálnu situáciu. Ako občan si prajem, aby ste sa ako môj volený zástupca opýtal, v akom verejnom záujme ubrala vláda SR zamestnancom mzdy, v akom verejnom záujme siahla dôchodcom na dôchodky a v akom verejnom záujme zobrala študentom daňový bonus. Toto všetko v čase, kedy budú rásť ceny potravín a základné životné náklady, to všetko v čase, kedy si študenti nebudú vedieť nájsť brigádu a odľahčiť svojich rodičov. To všetko v čase, kedy podniky nedostali pomoc ani podporu a v nasledujúcich mesiacoch budú zatvárať. 

Nie, argument ministra sociálnych vecí o údajnom nezvyšovaní nezamestnanosti mi nestačí, pretože daný pracovník si síce mohol udržať miesto, ale nikto už nenapíše, že bol preradený na brigádnika, alebo mu bol znížený plat. Darmo budeme mať pekné štatistiky zamestnanosti, keď v realite tí ľudia budú mať menej peňazí a čoskoro sa ocitnú na hranici chudoby. Na tej bude čoskoro milión občanov tohoto štátu. Tak nech sa prestane minister oháňať grafmi a rieši konečne podstatu, príjmovú chudobu a krach strednej vrstvy.

Zároveň sa pýtam to isté Vás, ktorí ste hlasovali za tieto zmeny zákonov, aký bol verejný záujem týchto zmien. 

Ak mi to odargumentujete serióznym výskumom a číslami, nemám problém prijať Vaše argumenty. Ale nech premiérovi alebo Vám nenapadne odpovedať nadávaním alebo zvaľovaním viny na opozíciu alebo hoci aj Marťanov. 

Pýtam sa jednoduchú otázku, aký verejný záujem háji vláda SR a aký verejný záujem hájite vy.

Ďakujem za odpoveď a zostávam s pozdravom

– – –

List som odoslal na adresy z tohoto zoznamu. Záznam z NRSR sa dá sledovať online, priamo na stránke Národnej rady.

P.S.

Slovné spojenie verejný záujem budem v nadchádzajúcich mesiacoch skloňovať často. Pretože to je hlavný a jediný dôvod, prečo tam tí poslanci sú. Nie sú tam ani z donútenia, ani pre peniaze, ani pre nič iné. Sú tam len vo verejnom záujme.

Bol článok zaujímavý? Pošli ďalej

4 komentáre k “Čo je vo verejnom záujme?”

  1. Samozrejme, budem rád. Pod článkom sú tlačítka, ktoré to umožňujú.

   Túto tému budem rozvíjať ďalej, pretože eurofondy sú jediné peniaze, ktoré máme na pomoc a pozdvihnutie. Nič iné, len to. Ako k nim pristúpime, taká bude naša budúcnosť.

 1. Ahoj
  Na zaciatok velky respekt pred celou pracou ktoru pises.
  S chutou som si precital aj tento.
  Na konci listu pises nasledujucu vetu –
  „Ak mi to odargumentujete serióznym výskumom a číslami, nemám záujem prijať Vaše argumenty.“
  – ale asi si chcel napisat ze nemas problem ich prijat (tie argumenty), nie zaujem ich prijat, ci? :)

  1. Ahoj michal, ďakujem, snažím a učím sa.
   Vďaka za upozornenie, je to chyba a áno, malo tam byť správne prijať. V texte som to opravil.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *