Ďalší kvalitný a priamy informačný zdroj

Ak vás nebaví mizerná seriálová ponuka v televíziách a zároveň hľadáte priame a neskreslené informácie o politike, Národná rada SR má stránku, kde má archív vystúpení poslancov, jednotlivých schôdzí a čo je najlepšie, aj s písomným prepisom jednotlivých rečí poslancov a ostatných ústavných činiteľov (napríklad ministrov).

Poslednú schôdzu, kde sa rieši presun kompetencii pri zatváraní štátu na ÚVZ a zároveň zabránenie kompenzácií za spôsobené škody, nájdete na tomto odkaze:

https://tv.nrsr.sk/archiv/schodza/8/15

P.S.

Najrôznejší lovci hoaxov a konšpirácií majú pravdu len v jednom bode – dohľadávajte pôvodné zdroje informácií. Neskreslené, tak ako ich daní ľudia povedali a v celom kontexte. Nadpisy článkov môžete rovno ignorovať, zbytočne vás len vytočia a to je často aj ich cieľ – emočne vás strhnúť, prinútiť vás čítať ďalej. Tu ale emócia nemá čo hľadať, nastúpiť musí rozum. Miesto toho ak článok niečo tvrdí, nájdite pôvodný zdroj. Či je to celé tlačové vyhlásenie, tlačová konferencia alebo písomný text. Ak ho nenájdte, článok by mal putovať do povinnej karantény, doslova a do písmena. Ako vraví jedno porekadlo: never ničomu, čo si počul a len polovici toho, čo si videl.

Foto: tv.nrsr.sk

Bol článok zaujímavý? Pošli ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *