Bitka o východnú Európu #2

V auguste som písal, že naše územie bude kľúčovým v preformátovaním sveta. Preformátovanie sa začalo a tu je ďalší vývoj.

V4 je v riadenom útlme a Slavskovský formát ide naplno. Naša vláda sa v ňom stihla stretnúť za pol roka už 4 krát. Nezaostáva ani projekt Trojmoria, ktorý mal napriek pandémii svoj samit. USA sa rozhodli podporiť ho jednou miliardou a to v čase, kedy stopli financovanie WHO a členské do OSN neplatia už desaťročia.

Boj o naše územie sa prejavuje aj priamo cez pandémiu. Česko začalo hlásiť kritický stav. Ponúkla sa Merkelová, že sa postará o českých pacientov. Nato sa ozvala americká armáda, že pošle svojich vojenských lekárov. Tento boj momentálne prebieha vo viacerých úrovniach, jednou z nich je Nemecko vs. USA. Spomeňte si na Nordstream, Diesel-gate, digitálne dane pre amerických gigantov, odsun amerických vojakov z Nemecka a všetky ostatné trenice.

Krásnu pointu príbehu pomoci Česku nasadila americká ambasáda v Prahe, ktorá vyhlásila, že nevie nič o armádnej pomoci. Úplne zjavný príklad vnútroštátneho boja v Amerike. Kontrolná otázka: pod koho skutočným riadením je americká armáda a pod koho riadením americká ambasáda?

Tak ako tak, mnohé sa rozlúskne na začiatku novembra, kedy budú v USA voľby. A možno aj nebudú…

P.S.

Mimoriadne čudné je, že sme pľúcne ventilácie neponúkli Česku my. Vyrábame ich a s bratmi Čechmi máme nadštandardné vzťahy, aké sa inde vo svete ťažko hľadajú (spoločná ochrana vzdušného priestoru, spoločné zasadnutia vlády, spoločné rodiny a osudy). Preto sa vynára úplne prirodzená otázka – chce nás premiér rozhádať už aj z Čechmi? Ak áno, kope si riadne hlboký politický hrob.

Bol článok zaujímavý? Pošli ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *