Vyslovení škodcovia

Stranu SaS sledujem už dlhšie a myslím, že nastal čas, otvorene ich prehlásiť za škodcov. Či to robia z hlúposti alebo zámerne, je ešte na zvážení.

Tak si to zosumarizujme, strana SaS:

  • chce zrušiť limity na volebné kampane
  • chce zrušiť vlaky aj obedy zdarma
  • chce spraviť z nemocníc akciovky
  • chce zrušiť zatvorenie obchodov počas štátnych sviatkov
  • chce zrušiť minimálnu mzdu
  • kritizovala vládu, že jej hrozí arbitráž za znovúzískanie Gabčíkova (ktorú sme nakoniec vyhrali), no teraz už chce znovu reprivatizovať jadrovú elektráreň Mochovce
  • chce zrušiť plánovanie pokračovania širokorozchodnej železnice v rámci projektu novej Hodvábnej cesty
  • chce zrušiť výsadné postavenie slovenského jazyka v našom štáte

Keď si to všetko spočítame, tak strana SaS mnohými návrhmi podkopáva už tak neexistujúcu zdrojovú stabilitu našej malej krajiny. V našom štáte nemáme prakticky žiadne páky nato, aby sme tu mohli rozumne riešiť základné potreby štátu a teda jeho obyvateľov = nás všetkých. Nemáme vlastnú menu, bankový sektor je v zahraničných rukách, priemyselný sektor je v zahraničných rukách, zdravotníctvo okupujú finančné skupiny, potravinová sebestačnosť je na minime a energetický sektor je v cudzích rukách.

Preto ubehne 10 a viac rokov, medzi tým, keď vláda niečo ohlási a tým, kedy sa to konečne pohne v pred. Tak sa to stalo aj s dvojitou kvalitou potravín a potravinovou bezpečnosťou, ktorú ohlásil ešte nemehlo Jahnátek a dnes sa prijal v EU príslušný zákon. Preto ubehlo toľko rokov, odkedy ministerka zdravotníctva Zvolenská ohlásila zlúčenie do jednej štátnej zdravotnej poisťovne po moment, kedy premiér Pellegrini vyhlásil otvorenú vojnu Pente v kauze Rázsochy. Veci v našom štáte nejdú rýchlo a ani nepôjdu. Tobôž nie s novými mesiášmi, ktorých charakterizuje mladý vek a brada. Tzv. bradaté deti.

Fungovanie nášho štátu je, ako keď máte rodinný rozpočet, kam nosíte každý mesiac výplatu a váš partner za platí účty susedom alebo každému inému, len nie pre vašej rodine. V tejto situacii sa strana SaS chce vzdať jednej z posledných stabilít, elektrárne v Mochovciach. A ich pionier Klus pomaly salutuje pred vojakom NATO, aby vzápätí tvrdil, že projekt širokorozchodnej je hlúposť.
Pripomína mi anonymných diskutérov, ktorí podobne tvrdia, že vo vedení automobilky Mercedes sú hlupáci, keď nedávno otvorili novú fabriku v Rusku. Isto to vedia lepšie ako vedenie Mercedesu.

Ak má o projekt širokorozchodnej výrazný záujem Rakúsko, to jasne ukazuje, ako veľa je v hre. To Rakúsko, ktoré u nás kontroluje časť bankového a poisťovacieho sektora, maloobchod aj stredne veľký priemysel. To Rakúsko, ktoré bude donemoty mútiť vodu okolo našej jadrovej elektrárne, ale s radosťou od nás nakúpi energiu, aby mohlo zastabilizovať svoju sieť s veternými elektrárňami.

No, a najnovšie by v SaS chceli zrušiť výsadné postavenie slovenského jazyka. To je priamy útok na štátnosť a jasný dôkaz, na koho títo šašovia pracujú. Toto sa však netýka len strany SaS. Týka sa to každého, kto robí podobné vyhlásenia a snaží sa zrušiť to málo, čo sa po revolúcii podarilo ako-tak znovunadobudnúť.

Bol článok zaujímavý? Pošli ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *