Konšpirátori vs. Hlavné správy

Hlavné správy (HS) sú médium, ktoré projekt Konšpirátori.sk zaradili na svoj zoznam. Toto médium sa len tvári ako alternatíva. V skutočnosti jeho jediný cieľ je nasadiť kompletne celej alternatíve osliu hlavu, aby každý mohol nálepkovať akýkoľvek nespriazdnený informačný zdroj ako nedôveryhodný. Čiže akýkoľvek zdroj, ktorý nevlastní žiaden boháč či oligarchická skupina.

Prečo si to myslím? Pretože najnovšie sa Hlavné správy súdia s Konšpirátormi o to, že majú byť vymazané z ich zoznamu. To je presne to isté, ako keď Čižnár nešikovne navrhol rozpustenie ĽSNS. Tak isto nešikovne ho podali aj HS. Nemajú záujem na tom, aby svoju žalobu podali voči projektu ako takému, pretože narušuje hospodársku súťaž (spolumajiteľ projektu je vydavateľom denníka SME, teda čistý profesný konflikt). HS majú záujem na permanentnom konflikte s mainstreamom. A teraz, keď dva súdy zamietli ich žalobu možno začnú kričať, ako je proti nim zaujatá ešte aj súdna moc. Tým pádom sa štelujú do pozície obetí a navyše týmto prispievajú k rozmontovaniu právneho štátu. Žiaden príčetný alternatívny zdroj informácii nemá záujem chovať sa tak, ako to robia HS.

Vyhovuje to aj samotnému projektu Konšpirátori.sk, pretože má dostatočný materiál aj jeho čerstvý prísun, ktorý môže dávať na svoju súkromnú čiernu listinu. Inak povedané, HS sú ľahký a očividný terč. Všetci sú spokojní, až ma to zvádza k tomu, že takéto neomalené a bambavé alternatívne weby sú dielom nie kotlebovcov, ale niekoho úplne iného.

Bol článok zaujímavý? Pošli ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *