Pre médiá je každá taktika dobrá

Médiá u nás si povedali, že budú robiť politiku za každú cenu. Akýmkoľvek spôsobom. Napríklad aj takým, že video z tlačovej konferencie svojich oponentov v 21. storočí natočia na starú Nokiu a ešte aj roztrasenou rukou. Podľa hesla Účel svätí prostriedky.

Novinárčina je už raz taká, vytrhne vetu z kontextu a z nej urobí veľké haló. Pri sledovaní zdrojov sa vždy zameriavam na pôvodný zdroj informácie a vypočujem si všetko, čo daný človek povedal. To znamená celú tlačovú konferenciu. Namiesto „hudobného podmazu“ rádii, ktoré beztak melú dokola tie isté pesničky.

Ale k veci, aktuality.sk a Hospodárske noviny poslali na tlačové konferencie niekoho so starou tlačidlovou Nokiou. Pozrite napríklad tieto tri nedávne videá, všetko zábery v 4K kvalite:

https://www.youtube.com/watch?v=P8zhdNJKows
https://www.youtube.com/watch?v=p9sql6b4SDI
https://www.youtube.com/watch?v=yS-0X64klis

To je taktika úplne v súlade s novinárskou etikou a princípom objektívneho spravodajstva. Po obhajobe pedofílie a iných šmakuládach našli novinári ďalšiu oblasť, kde sa vedia kvalitne zhovadiť. Gratulujem im k tomu. Ako sa vraví, niekedy je lepšie nechať blbca samotného s jeho vlastným zrkadlom. Aby sa toto nestalo novinárom…

Bol článok zaujímavý? Pošli ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *