Ako funguje svetová politika

Videli ste niekedy v novinách analýzu alebo otázku, prečo sa poprední svetoví štátnici stretávajú napríklad s 96-ročným Kissingerom, bývalým štátnym tajomníkom USA? Teda človekom, ktorý už dávno nie je vo funkcii? S človekom, ktorý aj napriek svojmu vysokému veku lieta hore dole po svete a pracuje? A prečo sú mnohé z týchto návštev oficiálne, teda za účasti kamier a spoločných podaní rúk pre novinárov?

Stretáva sa s ním ako Putin, tak Si Ťin-pching a mnohí ďalší. Myslíte si, že spolu len popíjajú čaj?

www.scmp.com/news/china/diplomacy/article/3037870/kissinger-warns-us-and-china-their-conflicts-will-be

Nie, nejdem tu vymýšľať teórie. Pretože prax sama a čas preveria každú pravdu. Svetová politika je zložitá a fungujú v nej rôzne elementy, nielen oficiálne návštevy, oficiálne úsmevy a oficiálne zvolení zástupcovia krajín. Ako napríklad Kissinger.

Čo je vo veľkej politike, to sa samozrejme premieta aj do jej nižších poschodí, v regionálnych centrách aj tých najzapadlejších obciach. Priznať si, že politika funguje aj na báze týchto ľudí je zdravé pre jej ďalšiu analýzu a pochopenie toho, ako funguje svet.

Tvrdiť, že tieto sily neexistujú a všetko je konšpiračná teória je blud a úmyselné zavádzanie. Je to ako tvrdiť, že ľudia sa nechovajú ako ľudia a nemajú ľudské chyby. Miesto označovania druhých nálepkami konšpirátor očakávam normálne položené otázky a hľadanie odpovedí na ne. Všetko ostatné je bezstarostné kĺzanie po povrchu, hlavne nech je zábava.

Foto: commons.wikimedia.org/wiki/File:Henry_Kissinger_-_World_Economic_Forum_Annual_Meeting_Davos_2008.jpg

Bol článok zaujímavý? Pošli ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *