Ako veľmi sú Rakúšania ekologickí

Pozrime sa na rakúskych eko-maniakov. U seba doma natürlich alles sauber, na druhých budú ukazovať prstom, ale keď ich samotných obvinia z nelegálneho klčovania rumunských lesov, tak vrieskajú.

Len pre vašu info, rumunskému trhu s drevom dominujú rakúske firmy a povolanie horár sa tam medzičasom stalo mimoriadne nebezpečné. Hynú žiaľ násilne, napríklad po zásahoch guľovou zbraňou.

Písalo sa o tom v roku 2014: vat.pravda.sk/zem/clanok/311754-vo-vychodnej-europe-ma-vyrub-lesov-katastrofalne-rozmery/

20. októbra priniesla BBC článok o vraždách horárov v Rumunsku https://www.bbc.com/news/amp/world-europe-50094830

Dnes je na stole obvinenie, že Rakúšania nie sú takí baránkovia, ako by sa mohlo zdať.

V tejto súvislosti si pripomeňme pamätnú rezolúciu EÚ, ktorá ako jednu z podmienok pre uvoľnenie pôžičky pre Ukrajinu stanovila zrušenie ich zákazu predaja dreva. Prečo? Lebo to poškodzuje drevársky priemysel EÚ (!), konkrétne štyroch krajín. Viac sa o tom dočítate v oficiálnom materiáli Únie www.europarl.europa.eu/RegData/etudes/IDAN/2015/549072/EXPO_IDA(2015)549072_EN.pdf
Sprosto sa nami zaštítili, pretože medzi najväčších importérov ukrajinského dreva menovali tieto štyri krajiny: Rumunsko, Slovensko, Poľsko a Rakúsko. Problém je, že najvačším spracovateľom dreva v Rumunsku sú práve rakúske firmy. Takže k nelegálnemu odlesňovaniu v Rumunsku sa pripája aj tlak na Ukrajinu, aby veselo povytínala svoje lesy.

Monarchia sa nikdy neskončila, rovnako ako sa nikdy neskončila mentalita Rakúšanov vládnuť našim krajinám. Nie pre srandu Kurz vyhlásil, že s Ostblokom nemožno viac jednať povýšenecky. To nebol z jeho strany žiaden humanizmus ani pokus o priateľstvo s nami, nech si Andrej Danko nerobí láskavo ilúzie. Naopak, Kurz dával pozor v škole a veľmi dobre pozná stratégiu, akú účinne použila napríklad Mária Terézia, keď začala naoko podporovať obrodenie a uvoľnila opraty iným národom.

Tá zásada znie: Ak nevieš kontrolovať proces, postav sa do jeho čela.
Priniesť uvoľnenie, národní buditelia povyliezajú z dier, kam sa poschovávali po predchádzajúcej represii. Potom ich stačí už len pochytať a všetka premýšľajúca inteligencia konkrétneho národa je vybavená. Represiu aj uvoľnenie totiž kontrolovala tá istá moc.

Takto sa účinne predchádza revolúciám, stačí sa postaviť do ich čela. V súčasnosti do čela V4, kam sa Rakúsko snaží natlačiť.

P.S.

To aj na margo našej „sametovej“… A mimochodom, kto dnes dominuje nášmu trhu v jednotlivých segmentoch? Bankovníctve, strednom priemysle, maloobchode?
Že vôbec korporát nemá hanbu, brať si do huby slovo sloboda a cpať ho ľudom do gágora v predvianočných reklamách!

Foto: https://www.goodfreephotos.com

Bol článok zaujímavý? Pošli ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *