Prečo nepočujeme o zmrazovaní platov poslancov?

Ako prvé riešenie sa samozrejme ponúklo zrušiť 13. dôchodky. Neuvažuje sa o pozastavení nákupu stíhačiek. Namiesto toho bude Naď tlačiť na tie 2 percentá na zbrojenie. Uvažuje sa o rušení sociálnych opatrení a sledovaní občanov. Po ovocí poznáte ho, to sú Matovičove slová.

A bavme sa o tom aj v Nitre, kde poslanci odhlasovali zvýšenie platu primátora hneď na 1. ustanovujúcej schôdzi, ešte nič neurobili, len marketingom vyhrali voľby. Pričom bývalá viceprimátorka z Hattasovho tímu si pri nástupe do funkcie sama vypýtala plat na úrovni priemernej mzdy. Neskôr sa jej nepekným spôsobom zbavili a vypoťkali ju aj z miesta mestskej poslankyne, ktoré jej prináležalo.

Nie, nehovorím, že majú pracovať zadarmo. Ale keď sa mnohí oháňajú tým, že štát je ako firma, tak nech mi potom ukážu firmu, kde človek bez skúseností rovno dostane zvýšenie platu.

Ide o signál občanom, aj keď len formálny, ale aspoň nejaký. Že sú tu pre nás, že idú príkladom a že na nás myslia. V predošlom období to navrhovali ako Sulík, tak Beblavý aj Fico. Prečo som to od nich doteraz nepočul? Toto malo byť prvé, až potom, kde budú škrtať.

Jediná lastovička, ktorú som zatiaľ zachytil, bol primátor Košíc, ktorý si dobrovoľne znížil plat. Počuli ste o niekom ďalšom? Ak nie, zrejme by sme sa mali poslancom pripomenúť, koho dočasne zastupujú. Na stránke Národnej rady sú kompletné kontakty, niektorým poslancom zatiaľ chýbajú emailové adresy. Pozbieral som aspoň prierezovo z každej strany niekoľko mien a utvoril zoznam, ktorý sa dá použiť pre smerovanie otázok poslancom. Namiesto vypisovania na sociálne siete.

Zoznam emailových adries poslancov Národnej rady (vo formáte TXT)

Foto: od Pixabay z Pexels

Bol článok zaujímavý? Pošli ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *