Zdieľané bicykle a politika s tým spojená

Žijem v Nitre, kde sme s manželkou hneď po ich zavedení využívali zdieľané bicykle. Keď nastala na radnici zmena, bicykle zmizli v mene svätého a všemocného boja proti korupcií a rozkrádačkám.

Problém je v tom, že mesto nedokázalo zabezpečiť náhradu. Na jednej strane zrušilo zmluvu s doterajším prevádzkovateľom a na druhej strane malo problém nájsť novú firmu a dodržať vlastný sľub o obnovení prevádzky tejto služby.

Časom sa na pôvodných stanovištiach bicyklov začali objavovať elektrokolobežky. V mestskom parku sa z nich stala doslova púťová atrakcia, rovnaká ako detské elektrické štvorkolky. Idete do parku oddýchnuť si, miesto toho počujete vrčanie štvorkoliek. Majú nastavené obmedzenie rýchlosti, preto vás to vrndžanie bude sprevádzať mimoriadne dlho. Teraz im sekundujú kolobežky. Tie sú naopak tiché, lenže sa na nich deti preháňajú napríklad aj po korčuliarskej dráhe. Pôjdete tam potom učiť sa svoje dieťa korčuľovať? (A to korčuľujem myslím dobre, v mladosti som zvládal aj schody a triky, väčšinu viem dodnes.)

Zdieľané bicykle som využíval pomerne hojne. Napríklad keď som išiel z práce a moja rodina bola parku. MHD by ma do parku bez prestupu nedoviezla, rýchlejší aj lacnejší bol bicykel, hodina ma vyšla 0,50 €. Bicykle sme využívali aj na to, keď sa nám nechcelo s manželkou brať si naše veľké, v kufri auta sme vzali len krpcovi ten jeho a v meste sme si požičali. Veľká výhoda bola, že bicykle sme mohli využívať aj so starými tlačidlovými telefónmi. Stačilo poznať svoj PIN a mohli sme jazdiť.

Elektro-kolobežky sme po niekoľko-dňovom prázdninovom obhrýzaní uší od detí nakoniec vyskúšali. Odomknutie 0,50 €, hodina jazdenia 9,50 €. 2 deti a dvacka je fuč. Kolobežky môžete používať len so smartphonom a pripojením na internet, aplikácia sa navyše dožaduje určovania polohy cez Google (ktoré mám štandardne zakázané). Aplikácia mi počas používania dva krát zamrzla. Pri snahe o obnovenie jazdy po pauze mi vyhodilo chybovú hlášku Error 002: Something went wrong. To isté sa mi stalo pri snahe ukončiť jazdu a vrátiť kolobežku. Po dokončení mi aplikácia ponúkala možnosť ohodnotiť skúsenosť hviezdičkami, ani táto funkcia mi nefungovala. Podotýkam, že som použil takmer úplne nový smartphone s pripojením od O2. Bol pondelok doobeda, stanoviská v meste plné kolobežiek, teda minimálna vyťaženosť.

Z pohľadu človeka, ktorý strávil podstatnú časť svojho produktívneho života v IT sektore mi táto služby vychádza na jednu hviezdičku. Nutne som začal porovnávať aj ako bežný užívateľ. 50 centov voči 10 Eurám za hodinu je silná káva. Pri všetkej snahe o eko a mobilitu v meste, za 10 Eur si 3x vezmem taxík, ktorých je v Nitre akurát dosť. 10 Eur je cena, ktorá je porovnateľná s detskými štvorkolkami.

Dnes sa po naťahovačkách v uliciach nášho mesta opäť objavili zelené zdieľané bicykle. Po všetkých týchto skúsenostiach sa k nim rád vrátim. A pripájam, že tento nekoncepčný chaos je maslo na hlave primátora. Má mimoriadne blízko k iniciatíve Rozbicyklujme Nitru, jeho vlastná manželka vozí deti cargo-bicyklom. Bicykle mali byť jeho hlavnou témou, mal v nej byť najlepšie zorientovaný. Zdá sa, že opak je pravdou. Rok sa hádal s doterajším poskytovateľom, aby sa tento nakoniec vrátil späť na stanovištia. Medzičasom mesto zamorili elektro-kolobežky a nik neupravuje ich rozumné používanie. Ale hlavne že sme moderní, ekologickí a podporujeme mikro-mobilitu.

Prvé infraštruktúra, potom služby. To platí aj v iných odboroch.

Foto: Kat Jayne z Pexels

Bol článok zaujímavý? Pošli ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *