Nehoráznosť premiéra a nečinnosť parlamentu musí riešiť občan

S hrôzou som si vypočul chŕlenie síry premiéra SR v Národnej rade, aj jeho urážky poslancov, ktorí žiadali jednoduché zdôvodnenie dvoch otázok – informácie o tom, čo obsahuje Plán obnovy SR a prečo sa premiér nezúčastnil dôležitého rokovania v Bruseli, kde sa rokuje práve o záchrannom kolese pre náš štát.

Moja reakcia je nasledovná – skompletizoval som v prvom rade všetky emailové adresy poslancov nášho parlamentu a zbalil ich do jednoduchého textového súboru, odkiaľ sa dajú skopírovať do emailového programu. Súbor si môžete skopírovať z tohoto odkazu.

Následne som všetkým poslancom bez rozdielu napísal nasledovný text:

Dobrý deň,

obraciam sa na Vás ako svojho voleného zástupcu, ktorému ste zložili pri nástupe do funkcie poslanca NRSR sľub (citujem „Svoje povinnosti budem plniť v záujme jej občanov.“).

Žiadam Vás týmto, aby ste od vlády a menovite premiéra SR dôsledne požadovali informácie ohľadom Plánu obnovy SR. Občania majú jednoznačné právo požadovať informácie o Pláne obnovy SR, informácie o tom, ako mieni vláda SR chrániť náš spoločný štát v tejto mimoriadne vážnej situácii.

Zároveň na Vás apelujem, aby ste sa pýtali premiéra SR, prečo sa nezúčastnil rokovania v Bruseli a miesto toho sa vybral nadávať Vám, ktorí máte mandát odvolať ho, nie naopak.

S pozdravom

(podpis)

P.S.

Prečo som nenapísal premiérovi? Pretože Národná rada je mu nadradená a má právo ho kedykoľvek odvolať (vyjadriť mu nedôveru). Naopak to nefunguje, premiér nie je šéfom poslancov a nemá právo rozpúšťať parlament. Nie je možné, aby premiér tohoto štátu vulgárne nadával poslancom. Rovnako je neprípustné, aby naša politická scéna kopírovala ukrajinský parlament prípadne iné podobné cirkusové telesá.

Ak protestovať, tak nie na uliciach, ale zákonným a najmä ústavným spôsobom. Ďalšia možnosť je napríklad využitie paragrafu o občianskej neposlušnosti.

Nezabudnime tiež pripomenúť médiám, že nás nezaujíma, či Matovič v parlamente použil slovné spojenie mydliť barana a miesto toho radšej neupozornili na podstatu celého kontextu – že premiér nešiel na rokovanie (čo je náplň jeho práce) a odmieta oboznámiť verejnosť či poslancov s Plánom obnovy SR, čo je v súčasnosti kľúčový dokument. Ak by ste vo firme nešli na rokovanie, ktoré je životne dôležité pre firmu, tak je to porušenie pracovnej morálky a plynú z toho príslušné postihy. Ak to urobí samotný premiér, nesmie to prekryť jeho krčmový slovník.

Foto: Pixabay z Pexels

Bol článok zaujímavý? Pošli ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *