Povinné testovanie je politická akcia, nie medicínska

Titulok hovorí náročky povinné, pretože štát aj súkromné firmy začali vydierať ľudí a zneužívať ich hmotnú núdzu pod podmienkou testovania. Na čo mimochodom pamätá náš trestný zákon.

Zosumarizujem niekoľko hlavných faktov o celom tomto projekte:

 1. Pilotné testovanie na Orave a v Bardejove nebolo zahrnuté do oficiálnych štatistík chorobnosti ani u nás, ani vo svetových rebríčkoch.
 2. Pilotné testovanie bolo prezentované len ako čistý úspech premiérom.
 3. Testy majú korupčné pozadie, kedy nákup prebehol za pochybných podmienok. Rovnako korupčná je suma 20 Euro pre každého zdravotníka, ak odhalí pozitívny test.
 4. Testy vopred nevyskúšali vedci, ako to urobilo napríklad Česko v Motolskej nemocnici. U nás ich nasadili priamo do praxe bez akéhokoľvek predošlého výskumu.

Z uvedeného vyplývajú nasledovné veci:

 1. Testy sú na úrovni tých tehotenských, ktoré môžete zakúpiť v lekárni.
 2. Nebolo prešetrené korupčné pozadie nákupu testov, ani sa neaktivizovali orgány činné v trestnom konaní, nezačalo sa vyšetrovanie.
 3. Testy sú čisto politickou akciou, lebo neboli vopred medicínsky overené. Bol teda vynechaný vedecký prístup, ktorý si politici tak často berú do úst pri svojom svätom boji proti konšpiráciám.
 4. Z bodu 3. vyplýva otázka, prečo vedci v Pandemickej komisii netrvali na vedeckom overení testovacej metódy ešte pred nákupom predražených a nefunkčných testov? Prečo sa nik z vedeckej obce neozval, keď sa o tom rozhodovalo? (kde sú zápisnice Pandemickej komisie pre kontrolu?)
 5. Z bodu 1. vyplýva, že ak sú testy nespoľahlivé, bonus 20 Euro pre zdravotníkov za každého pozitívne testovaného je korupcia alebo minimálne neoprávnený výdavok štátu. Predstavte si, že by ste mali dostať peniaze za niečo, čo nie je pravda. Opäť z toho vyplýva otázka, prečo sa zdravotníci neozývajú a nemajú s tým problém.

Ak je teda celé testovanie čisto politickou akciou a premiér ich navyše sám porovnáva s voľbami, potom je to jediné jeho želanie, ktoré sa mu dá a môže splniť. A zároveň to budú jediné „voľby“, ktoré sa dajú vyhrať ich bojkotom. Ak sa chce vláda či premiér aj naďalej oháňať vedou, nech sa konečne začnú podľa nej správať. Keď už sa nesprávajú podľa zákonov a Ústavy.

Foto: Pixabay z Pexels

Bol článok zaujímavý? Pošli ďalej

2 komentáre k “Povinné testovanie je politická akcia, nie medicínska”

 1. k bodu 5. si dovolím doplniť, že zdravotníci sa ozývajú:
  18.10.2020 : https://svls.sk/pan-matovic-vase-antigenove-testy-nie-su-urcene-pre-bezpriznakovych-obyvatelov/
  včera: https://svls.sk/spolocne-vyhlasenie-slovenskych-vedcov-k-aktualnej-epidemickej-situacii-na-slovensku-27-10-2020/ – okrem iných aj prof. Krčméry
  dokonca prezidentka s epidemiológmi za chrbtom:
  https://www.trend.sk/nazory-a-komentare/prezidentka-epidemiologovia-postavili-proti-zavadzaniu-verejnosti-vladou
  Plus ďalší (Bukovský, Lipták a x ďalších).
  To už je slušná paľba pred ďalším testovaním.
  Stále si myslím, že pre túto úbohú vládu je to predovšetkým korupčný obchod cez spriaznenú firmu, sledujú vlastné obohatenie, ktoré kryjú a niekto im podal lano, aby sa na ňom obesili.

  1. Lokálny biznis nejakej trnavskej firmičky je síce veľká suma, ale stále malá ryba a v podstate hromozvod. Toto má myslím omnoho širšie pozadie a je mimo hraníc Slovenska.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *