Ako ďalej s našim štátom, hrozby a možnosti

Jeseň je horúca, ale nie je to nič, čo sa nedalo očakávať. Očakávať sa dala aj chrípková sezóna, rovnako tak americké voľby či ďalšie prehmaty slovenskej vlády.

Na začiatok uvediem to najdôležitejšie. Kým sa Váš osobný život zastavil kvôli covidu alebo nariadeniam vlády či existenčným problémom, na politickom poli sa žiaľ naopak zrýchlil. Pozrite si stránku Národnej rady (NRSR), predkladané zákony, pripomienky poslancov atď. Toto by malo byť nadlho jediné miesto, odkiaľ by sme mali v najbližšom čase čerpať informácie. Nie z médií a už vôbec nie zo sociálnych sietí. Dnes sa prijímajú zákony a opatrenia, ktoré nás ovplyvnia na dlhý čas. Riešia sa eurofondy, tripartita a mnohé ďalšie veci, ktoré majú priamy vplyv na Vaše životy.

Ďalší dôvod, prečo by sme mali dnes najviac sledovať NRSR je, že existuje obrovské riziko provokačných akcií ako na uliciach, tak aj na internete. Nemali by sme sa nechať učičíkať vodným delom zo 17. októbra. Ako rýchlo protest vznikol, tak rýchlo sa rozplynul v médiách. Zabudnutá vec, ktorá reálne nič nezmenila. Ak sa na podobnom proteste 7. alebo 17. novembra udeje niečo nepekné, krv nezmyjeme ani za 10 generácií. Nemôžeme si ani dovoliť zopakovať chyby z naivity z roku 1989.

Sledovať zákonodárny zbor sa oplatí aj z ďalšieho dôvodu. Ak sa zákony a ich tvorcovia začínajú obracať proti samotným občanom, je najvyšší čas zobrať tie isté zákony a použiť ich na svoju obranu. Jeden z príkladov za všetky: ak štát odo mňa požaduje modrý papierik, priepustku ku slobode, potom ja budem požadovať podľa infozákona číslo 211/2000, ako tento štát nakladá s mojimi zdravotnými informáciami.

Toto je domáca úloha, ktorú si musíme dodatočne dorobiť. Je to domáca úloha, ktorú sme si neurobili pred minulými voľbami. Stratilo zmysel vzrušovať sa nad ďalším prihlúplym alebo provokačným statusom premiéra alebo nad nastrčeným videom, ktorého pôvod je neistý. Tie hlúposti aj videá budú pribúdať a je to slepá cesta. Je to šum, ktorý nás odvádza od podstaty. Zároveň nemá ani zmysel sebabičovanie, čo sa stalo, stalo sa, už sa to neodstane. Zmysel má len kľudná a sústredená práca na oprave a obnove práva.

Foto: Pixabay z Pexels

Bol článok zaujímavý? Pošli ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *