Dvojité metre a základná morálka

V týchto dňoch ľudí pobúrila ďalšia osoba, ktorá sa rozhodla využiť sociálne siete, aby nadávala istej časti občanov. Bola to Zuzana Vargová, vysoká úradníčka Ministerstva zdravotníctva. Konkrétne riaditeľka Odboru tvorby strategických zámerov.

Na jej slová zareagoval Matovič a odsúdil ich. Vargová sa ohradila, že sa minister financií nemá starať do iného rezortu. V tomto článku nebudem rozoberať, že ďalšia osoba pridala nový typ nadávky do beztak bohatého koša urážok. O tom to nie je. Problém je v morálke tejto konkrétnej osoby.

V minulosti sa totiž Vargová vyjadrila, že „nikto (a za tým si stojím, že naozaj nikto) v histórii Slovenska neurobil pre vnútorný rozvrat tejto krajiny viac ako Igor Matovič„. A ona svojím tupelom a netupelom urobila čo? Presne to isté, čo nedávno vyčítala Matovičovi.

Druhá časť problému je, že ohlásila svoj odchod z funkcie pre štúdium na Oxforde. Takže ak už viem, že odchádzam, po mne potopa? Ani zamýšľaný odchod zo zamestnania by nemal spôsobiť, že daná osoba stratí všetky zábrany a bude si robiť, čo sa jej zachce. Ešte stále je v štátnej službe a nie súkromná osoba. Ani ja ako učiteľ si nemôžem dovoliť povedať, čo sa mi zachce, tiež som viazaný zmluvou, kde som vlastnoručne podpísal, že nebudem konať tak, aby som znevažoval školstvo, svojho zamestnávateľa, žiakov. Mimo podpísanej časti mám túto povinnosť aj podľa nepísaných zásad, ktoré platia pre učiteľov. Preto sa pýtam: žije vyššia štátna úradníčka v paralelnom svete a podpísané zmluvy pre ňu neplatia.

A ešte posledná otázka, bude sa takto chovať aj na Oxforde? Tiež si dovolí ich takto nedodržiavať?

Toto je omnoho vážnejší problém, než jej nadávanie minimálne polovici občanov Slovenska. Nedodržiavanie toho, čo som s plným vedomím podpísal. Od toho sa odvíjajú všetky ostatné nedodržania zákonov na Slovensku. Tam sa začína nedodržanie Ústavy a vládnutie cez vyhlášky. Tam sa začína stav, kde štát vedú plagiátori.

Foto: Pixabay z Pexels

Bol článok zaujímavý? Pošli ďalej

5 komentárov k “Dvojité metre a základná morálka”

 1. Z Vasila Biľaka sa inteligenti smiali, lebo bol vyučený krajčír, neskôr vyštudoval Vysokú školu politickú ÚV KSČ. No tento pôvodom prostý človek nikdy nenazval svojich politických oponentov tupelami. Už vonkoncom si to nedovolil voči 58% (toľko je aktuálne nezaočkovaných Slovákov) obyvateľov ČSR, ak by boli iného názoru! Dnes si to dovolí vysokoškolsky vzdelaná osôbka, ktorá má možno 30 rôčkov, asi žiadne deti. Podľa dávnych slovanských obyčajov by ešte 15 – 20 rokov zbierala skúsenosti, dokazovala svoje schopnosti, hlavne byť oporou manželovi a vychovať z detí slušných ľudí a potom, okolo päťdesiatky by mohla začať niečo riadiť, rozhodovať. Dnes také bezcitné indivídum, neschopné empatie a hlavne slušnosti (asi sa to nemala kde naučiť) rozhoduje a zasahuje do osudov takmer 5,5 milióna Slovákov. Značnej časti to nevadí, naopak, ešte jej aj tlieskajú za odvahu, že ona nepatrí k tým útlocitným, ktorí už konečne dochádza, že nevyhrocovanie konfliktu nikam nevedie. Toto indivídum chce občiansku vojnu, chce strieľať ľudí, ktorí sa odmietnu očkovať ??? V tom jej delení do tímov má chybu. Píše, že sanitárny kordón (rozdelenie na tím očkovaných – netupelá a neočkovaní – tupelá) fungoval s fašistami. Takéto delenie (vtedy to boli árijci a podľudia) fungovalo za fašistov/nacistov, nie s.
  A nikto z kompetentných nekoná, žiadne trestné oznámenie, žiadne zatknutie za hanobenie väčšiny národa. Ani len pro forma ako s Kotlíkom a jeho šekmi na 1488 €, za ktoré dostal 4 roky a 4 mesiace. Ale veď ten fašista je ich človek, len na opačnom spektre politiky.

  1. Aj preto neustále hovorím, že Kotleba je riadená opozícia, len druhá strana progresívcov, ale minca a aj jej vlastník je rovnaký.

   1. Keby len Kotleba! Uhrík má veľmi zaujímavý životopis :
    … člen Zahraničného výboru NR SR[3], riaditeľ úradu Banskobystrického samosprávneho kraja, v minulosti IT manažér a vývojár, vysokoškolský pedagóg a výskumník, živnostník a konateľ s.r.o., manažér projektu z fondov EÚ, analytik kapitálových investícií a programátor web aplikácií. Pracoval aj ako investičný analytik vo švajčiarskom Zürichu pre spoločnosť Holcim Group Support. –
    … stážoval na Univerzite technológie, obchodu a dizajnu v nemeckom Wismare. Inžinierske štúdium na Ústave riadenia a priemyselnej informatiky FEI STU v Bratislave v študijnom programe Kybernetika skončil v roku 2009; súbežne (2005 – 2009) študoval na Ústave manažmentu Slovenskej technickej univerzity v Bratislave svetovú ekonomiku, finančný manažment a podnikové hospodárstvo. V roku 2012 skončil doktorandské štúdium na Ústave energetiky a aplikovanej elektrotechniky FEI STU v Bratislave s nulovým h-indexom. –
    To je typický príbeh obyčajného chlapca, ktorého ťažký život priviedol k obhajobe záujmov poctivo pracujúcich…
    Tu je malá ukážka, akých ľudí má ten jednoduchý chlapec Uhrík okolo seba :
    http://www.inenoviny.sk/uhrikov-poslanec-sa-posmieva-z-bukovskeho-a-inych-nazorov/
    Čistý vakcinačný aktivista.
    Ďalší výkuk, bývalý zápasník, „alternatívec“ Marček :
    http://www.inenoviny.sk/zakladatel-uhrikovej-strany-je-maltezsky-rytier/
    Tarabov podvodný návrh na tiché zakotvenie povinného očkovania cez novelu zákona rozobral René Balák vo videu :
    http://www.inenoviny.sk/rene-balak-o-tarabovi-a-jeho-podvodnom-navrhu-na-ockovanie/
    Oni nás fakt majú za hovoriaci dobytok a zdroj bezprácneho parazitovania.

   2. Na druhej strane to neberme absolútne. Niektoré ich akcie a ozvučenia sa dajú vziať a pracovať s nimi ďalej. Napríklad ako ozvučili to, čo sa stalo vo Svite a čo urobil Smatana. Aj aké pseudoargumenty tam padali, že Suju nepozvali, lebo kovid a obmedzená kapacita. To bola pomerne častá výhovorka štátnych úradnikov, keď chceli odstaviť kritikov. Pozri si to video, je veľmi poučné. Kto je v poslaneckých výboroch, akí „odborníci“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *