Talianska stopa

Na chvíľu odbočím od volieb a pozriem sa na Talianov a absolútnu nenávisť.

Spomínate si, ako náš štát vysúdil späť elektrárne od Talianov? Boli predané na základe obludnej tézy, že štát je zlý. Táto téza sa už natrvalo usadila v hlavách ľudí a je zdrojom pomalého rozkladu. Najväčší poprask v kauze elektrární však bola odmena advokáta, ktorého napokon prešla chuť sa o niečo naťahovať. Pritom by tá odmena bola splatená do 2-3 rokov a elektrárne už konečne naše, vrátane zisku. Čiže priameho posilnenia nášho štátu.

Teraz sledujeme, ako Taliani pomerne úspešne sabotujú atómku a sabotáž tunela Višňové dotiahli do zdarného konca. Tak sa pýtam, ktorý špičkový advokát nás bude mať chuť po tomto precedense zastupovať, ak dáme Talianov na súd. Tí nám poslali aj ďalší pozdrav v podobe článku o údajnom telefonáte tesne pred voľbami. Načasovanie vždy prezradí každého.

Kto rozšíril túto nenávisť voči advokátovi, ktoré médiá a ktorí politici? To si naozaj chceme navrávať, že neexistuje vnútorný boj štátov, aj keď sú v jednej únii? Chceme si navrávať, že medzi nimi panuje rovnocennosť? Nechcem nič rozbíjať, ani z ničoho vystupovať. Ale svoje záujmy by sme si mali vedieť obhájiť.

Bol článok zaujímavý? Pošli ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *