Eduard Chmelár, jeho malosť a patent na ľavicové myšlienky

Eduard Chmelár roky dokazuje svoju malosť. Najčastejšie v spojitosti s predsvedčením, že jediný má patent na ľavicu a socializmus. Týmto jeho presvedčením je presiaknutý pomaly každý status po prezidentských voľbách.

https://www.facebook.com/ChmelarEduard/posts/2514346055263938

Najnovšie opäť vyčíta Smeru, že nie je v žiadnom prípade ľavicovou stranou a pohodlne ignoruje fakt, ako si s nami vytreli zadok Nemci s Francúzmi. Týmto zároveň dokazuje, že nerozumie výkonnej politike ani diplomacii. A absolútne nechápe pomerne bežnú situáciu, kedy všetci politici spoločne hovoria o potrebe jednoty Európskej únie, ale ich skutočné činny smerujú k presnému opaku. Že to nechápe bežný občan pochopiť viem, že to nechápe relatívne inteligentný Chmelár už nie.

Veľká časť ľudí to chápe ako podlosť a falošnosť politikov, hovoriť jedno a robiť druhé. Nerozumejú, že s nepriateľom sa niekedy inak vyjednávať nedá a toto je žiaľ jediný spôsob, akým to riešiť pokojnou cestou, bez vojen. Inak povedané, nepriateľa je lepšie mať na blízku, ako s ním byť v otvorenom konflikte. To je bežný život, ani v ňom nemôžete každého poslať otvorene do riti. Môžete, len sa potom nečudujte, že sa nepohnete ďalej. Vo vysokej politike je to o to zložitejšie, ani tam nemôžete otvorene poslať Nemecko niekam. Nie, netvdím, že klamať je v poriadku. Hovorím o tom, že existujú vyššie ciele a že riešiť konflikty sa dá na rôznych úrovniach. Otvorený konflikt je tá najnižšia a najmenej efektívna úroveň. Inak povedané, agresívnou hádkou dosiahnete menej ako pokojnou a trpezlivou prácou.

Sme svedkami preformátovania Európy ako ju poznáme. Ak V4 tvrdí, že je s výsledkom spokojná, znamená to len toľko, že akceptujeme fakt, že Západ nechce spolupracovať a podľa toho sa aj zariadime. Každému, ešte aj vrcholným predstaviteľom EÚ je jasné, že si celá Európa všimne tú diskrepanciu v rozdeľovaní postov aj sídiel rôznych agentúr. Že to riadne kole oči. Iba Chmelárovi najviac vadí Smer, že nie je dosť ľavicový.

Toto je väčšie ako Smer a Slovensko nie je ostrov, ktorého sa nič netýka. Sme smietka a dokážeme niečo len ako V4.
Tá V4, o ktorej Chmelár prehlasuje, že je mŕtva. V4 je naša jediná nádej na prežitie, takže Chmelár slúži nesprávnemu pánovi.

Bol článok zaujímavý? Pošli ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *