Uniknuté video sem, uniknuté video tam

Máme kúsok pred voľbami. „Videjká“ sa objavovali už dávnejšie a budú sa objavovať s najväčšou pravdepodobnosťou až do samého konca.

Ľudia samozrejme vášnivo debatujú o pravosti, každý druhý je kameraman alebo minimálne osvetľovač. Video v perfektnej kvalite a s dobrým zvukom je podozrivé, ale to v mizernej kvalite so zašumeným zvukom nasmerované proti opačnému politickému spektru je v poriadku. Tam kvalitu nikto nerozporuje. Pritom šum mizerného videa skôr zamaskuje fakt, že je upravené za niečiu zákazku.

Vec má aj druhú rovinu – čo sú to za médiá, ktoré uverejnia všetko, čo im kto anonymný pošle? Keď ako anonym napíšete niečo slušné ale kritické pod ich článok, zmažú vás. Ak pošlete ako anonym kompromitujúci materiál, redakcia evidnetne nepátra, nezamýšľa sa, s akým cieľom im to bolo doručené – uverejnia to. Schovajú sa pritom za právo verejnosti na informácie. A má verejnosť rovnaké právo aj na dezinformácie? Sú to tie médiá, ktoré do jedného vlastnia záujmové skupiny a oligarchovia.

Tretia rovina je, že kompro na seba vyťahujú všetky strany konfliktu. Podriaďovať osobné volebné rozhodnutie filmom alebo videjkám s do očí bijúcim načasovaním je číra nezodpovednosť. Dnes sa zverejní jedno video, zmením názor. A keď sa zajtra objaví presne opačné, potom čo? Zmením opäť názor? Nechám so sebou kývať ako list vo vetre?

Opäť je na tom najtragickejšie, že ľudia požadujú slušnosť a zákonnosť, ale zároveň upravujú svoje volebné preferencie na základe dezinfo, ktoré podstrčil hocaký anonym médiu, ktoré navyše vlastní oligarchia.

P.S. Mimochodom, všimli ste si, že na túto tému reagujem s odstupom, nie včera večer, keď sa po prvý krát objavilo video o Kiskovi? Nie je to preto, lebo by som nemal možnosť byť pri počítači a reagovať…

Foto: Pixabay z Pexels

Bol článok zaujímavý? Pošli ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *