Erózia školstva, príčina: politici

Opisovala Krištúfková, opisoval Kollár a mnohí ďalší. Lenže Kollár navyše klame ďalej a ako v prípade jeho vekslovania, zakončuje to vetičkou: „pre mňa je to všetko uzavreté“. Pre neho možno, ale pre nás ostatných nesmie.

Oháňa sa tým, že jeho práca bola skontrolovaná oficiálnym systémom. Je to lož, pretože daný systém nie je guľatá pečiatka a má množstvo vád. Druhý krát je to lož preto, lebo daný systém nevie skontrolovať, či ste nevykradli vedeckú prácu mimo školy. Kontroluje zhodu s inými diplomovými či rigoróznymi prácami.

Korunu tomu celému dal opäť premiér. V 1. rade mu treba pripomenúť jeho vlastné sľuby o tom, ako do minúty odvolá každého pri najmenšom zrnku podozrenia. V 2. rade mu treba pripomenúť jeho vlastnú diplomovku, ktorá je vraj jeho prácou, ale nepísal ju on sám. No a v 3. rade mu oplieskať o hlavu čerstvý návrh, s ktorým prišiel. Hovorí, že v skrátenom konaní (!) by mali prijať zákon, aby bol podvádzaním nadobudnutý titul odobratý, ale zároveň by si vinník mohol do pol roka prácu dopísať a získať ho späť.

Posledná a najdôležitejšia otázka, kde je akademická obec, aby okomentovala tento nenormálny nápad? Slovenská rektorská komisia, SAV, jednotliví profesori a odborníci? Je to podobné, ako očista súdnictva. Pokiaľ budú hajzlov tolerovať ich vlastní, veľa sa nezmení. To isté platí aj vo vede a školstve. Pokiaľ si nezačnú profesnú česť obhajovať akademici, bahno z politikov sa nalepí aj na nich. Že sú morálne kriví politici už totiž dávno vieme. Tragédia je, že mlčia tí, ktorí majú odbornosť aj morálku ozvať sa a zastaviť hajzlovstvo.

Foto: od Ekrulila z Pexels

Bol článok zaujímavý? Pošli ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *