Rozklad štátu sa deje práve dnes

Ak ste si mysleli, že naše právo sa už Pročkom, Matovičom, Šeligom či Dostálom a im podobnými nedá viac pokaziť, potom ste sa šeredne zmýlili. Toto je frontálny útok na Ústavu aj Ústavný súd SR. Pohár nepretiekol, pohár sa rozbvil.

V parlamente je práve teraz pozmeňujúci návrh, ktorý chce vziať Ústavnému súdu možnosť posudovať ústavnosť zákonov. To v praxi znamená, že budú môcť prijať akýkoľvek protiústavný zákon a nebude žiadneho boha, žiadna brzda, ktorá by povedala, že toto je proti nám občanom, proti Ústave SR a proti samotnému štátu. V skratke, môžu prijať čokoľvek, môžu nás predať aj s gaťami.

Dovoľte mi preto otázku, kto sa Vás potom zastane? Budete aj potom čakať na mesiáša? Alebo nebodaj Vás zachráni nejaký investigatívny novinár? Píše sa o tomto v novinách? A kto voči tomuto oponuje v opozícii?

Na toto nebezpečie upozorňujem už dlhšie a žiaľ sa napĺňa každým dňom. Toto sa stane, keď k riadeniu štátu pustíte školko-klubík a necháte ho v parlamente hrať sa s Duplom.

To najhoršie na koniec – novela má platiť od 1. januára 2021, teda už o mesiac.

Možnosti brániť sa?

V prvom rade napísať poslancom, ideálne v masovom počte. Urobil som to týmto textom:

„Dobrý deň,
so zdesením sledujem, ako sa v napätej svetovej, ekonomickej, sociálnej aj zdravotnej situácii bez poriadnej diskusie menia základné zákony nášho štátu. S ešte väčším zdesením sa dívam na snahu oklieštiť Ústavný súd SR, kedy mu chcete odobrať možnosť vyjadrovať sa k protiústavnosti prijímaných zákonov. Vnímam to ako demontáž základov našej štátnosti a kategoricky odmietam, aby ste v tejto situácii prijímali takéto zákony. Vnímam to ako snahu zabezpečiť pre Vás beztrestnosť, kedy si budete môcť prijať čokoľvek.

Nie je možné robiť všetky reformy naraz, ako to robíte. Nemožno naraz robiť tak zásadné reformy v súdnictve, školstve, sociálnom systéme, zdravotníctve, financiách a ďalších oblastiach. Nie je možné robiť ich pod tlakom s výhovorkou, že ich musíme spraviť. Musíme ich spraviť len poriadne a postupne, nie v skrátených konaniach, nie bez širokej diskusie a nie parným valcom.

Ak mienite Vy, poslanci Národnej rady schváliť takýto návrh zákona, potom prestáva v tomto štáte platiť aj všetko ostatné a podľa toho sa ako občan následne zariadim. Hlasovanie za takýto návrh budem považovať za závažné porušenie sľubu, ktorý ste dali do mojich rúk. Budem to brať ako vypovedanie našej vzájomnej zmluvy a týmto krokom prestanem akceptovať Vaše nariadenia či prijaté zákony.“

Text som odoslal všetkým poslancom Národnej rady SR bez výnimky, zoznam adries v jednoduchom textovom formáte si môžete stiahnuť na tomto odkaze.

V druhom rade napísať rôznym profesným organizáciám, aby sa ozvali, resp. aké majú na to stanovisko. To sú komora advokátov, súdna rada atď.
V treťom rade je možnosť šíriť túto informáciu ďalej, aby boli o nej ľudia informovaní. Čo zatiaľ sledujem, tak túto informáciu ľudia prijímajú tak, že napádajú toho, kto ju hovorí – Fica. Nevnímajú obsah jeho slov, vidia len červenú handru. Toto nemá s Ficom absolútne nič spoločné. Toto je zmena zákonov, ktoré sa dotknú každého z nás a od Nového roka.
Foto: Pixabay z Pexels

 

Bol článok zaujímavý? Pošli ďalej

7 komentárov k “Rozklad štátu sa deje práve dnes”

 1. Viktor, myslím si, že nám pomôže už len zázrak. Ak si napísal aj Kollárovi, čo myslíš, čo ti odpovie, ako bude reagovať, keď urobil video, v ktorom sa posťažoval na zlé zaobchádzanie v nemocnici, lebo sa tam našli dve – tri čierne ovce. Prečo? No lebo toto (citát toho nepodarku):
  „Niekedy ani nie ozvanie, ale treba to ohlásiť normálne orgánom činným v trestnom konaní, keď napríklad niekomu bezvládnemu donesú čaj a nepodajú mu ho, alebo jedlo a nenakŕmia ho, to je pomaly už už…, by som to vnímal ako vraždu,“ dodal Kollár a sľúbil, že sa tejto téme bude ďalej venovať.
  Dokonca to dal do tej roviny, že k tomu videu ho prinútila záplava správ ľudí s podobnými problémami s opaterou v nemocnici…
  Chápeš ako otočil svoje chrapúnstvo? Nakoniec on z toho vyjde, ako čistý a sestričky pôjdu pred tribunál, ktorý sa ustanoví po 1.1.2021 a dostanú obvinenie z vraždy. Ak bude núdzový stav… tak nechcem ani ďalej písať.
  https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/570831-kollara-obtazovali-v-nemocnici-cierne-ovce-nepodat-caj-bezvladnemu-je-ako-vrazda/
  S podobnou mravnosťou je v koaličnej väčšine takých asi prevaha, takže ako naložia s tvojim mailom?

  1. Nie je podstatné, ako naložia s mojim emailom. Podstatné je, aby bol chrapúň konfrontovaný denne so svojim chrapúňstvom a nie sa vyškieral v Smotánke. To je o čo tu ide. Ak bude konfrontovaný denne a od množstva ľudí, začnú sa jeho parlamentní asistenti škrabať na hlave, či robia správne zamestnanie. Chápem, že existujú splachovací alebo teflonoví ľudia, po ktorých to skĺzne. Ale vieš, každý organizmus má nejakú kritickú hranicu, pod ktorej váhou neustojí zmenu prostredia. Treba zmeniť životné prostredie – nielen našej plánéty, ale aj životné prostredie hajzlov.

   Čo sa týka sestričiek, viem si predstaviť, že sa za ne postaví ľud, buď sa im vyzbiera na právnika alebo ich pôjdu podporiť na protest. Sú tam aj ďalšie možnosti, lekári a sestričky majú svoje profesné organizácie atď. Kde je vôľa, tam je cesta.

 2. Ak by sme žili v skutočnej demokracii, tak by sa táto „drobná“ úprava (v zmysle toho že ústavný súd NEROZHODUJE o súlade ústavného zákona s ústavou) dala považovať za pozitívnu, lebo vládnuci ľud by mal mať právo meniť Ústavu akýmikoľvek ústavnými zákonmi (prostredníctvom zvolených poslancov). Ale logicky je k zmenám Ústavy konečne nevyhnutné zaviesť do Ústavy také ustanovenia, aby každá zmena Ústavy, každý nový ústavný zákon, sa povinne podrobovali všeľudovému schvaľovaniu v REFERENDE. A až po schválení ústavného zákona referendom by sa zmena Ústavy stala platnou! A toto najdôležitejšie riešenie v tomto návrhu zmien Ústavy chýba…

  Ústavný súd je nižšou „inštanciou“ ako parlament, takže ak sa parlament rozhodne (ústavnou väčšinou!) prijať nejakú zmenu Ústavy, tak jedinou „vyššou inštanciou“ na zrušenie tej zmeny by mal byť LUD! Teda malo by byť v Ústave jednoznačne upravené, že každá ústavná zmena musí byť VŽDY odsúhlasovaná celoľudovým REFERENDOM…

  Spoliehať sa na ústavný súd s posudzovaním zákonov, v súčasných podmienkach (ako sú za ústavných sudcov výkonnou mocou dosadzovaní politickí nominanti!) sa mi zdá byť veľmi naivné, najmä ak sa v súvislosti so zmenami ústavy neotvára aj téma referenda, ako najdemokratickejšieho nástroja na schvaľovanie ústavných zákonov. Zdá sa, že napriek silným predvolebným vyjadreniam o potrebe sfunkčnenia referenda to opäť celému spektru politikov úžasne vyhovuje, aby im do „vládnutia“ nekafral nejaký „nepodstatný“ ľud…

  Za omnoho podstatnejší problém návrhu novely Ústavy (o ktorom sa prakticky ani nediskutuje!) je ďalšia deformácia spôsobu vytvárania SÚDNEJ rady. Zloženie súdnej rady je výsmechom demokratickej NEZÁVISLOSTI súdnictva, lebo polovicu(!) súdnej rady dosadzujú politické strany (vlády a parlament) spolu s prezidentom! A odteraz okrem sudcov budú môcť byť do súdnej rady dosadení aj NESUDCOVIA! O akej nezávislosti súdnictva to „básnia“ politici a médiá, keď sudcovia nemajú vo svojom najvyššom orgáne (súdnej rade) ani minimálnu väčšinu? To je jeden z najsilnejších momentov deformácie demokracie na ovládnutie celého nezávislého súdnictva! Jediné demokratické riešenie súdnej rady je také, aby si sudcovia sami volili CELÉ obsadenie súdnej rady zo svojich radov!

  1. Nerozporujem, čo tvrdíš, len dopĺňam, že všetkému treba správny čas. Či sme dorástli na referendum zistíme už čoskoro. A ani potom to nie je ešte výhra, treba pokračovať v práci a oprave štátu aj ďalej.
   Nateraz je podstatné, že v danom okamihu a za danej situácie ide o demontáž ústavnosti, resp. základov štátu.

   1. V súčasnosti má Ústavný súd ešte stále kompetencie podľa doteraz platnej ústavy (bez obmedzení zavádzaných práve prijatou novelou), takže sa naplno môže ukázať, či bude ÚS schopný pribrzdiť kroky koalície… Síce verím v dobro človeka, ale ako som napísal, dôvera v súčasný ÚS sa mi zdá byť naivnou…
    Rád by som sa mýlil…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *