Na čo sa neoplatí nadávať ani sa z toho vysmievať

Kontrolná otázka: opýtali ste sa v duchu, prečo nepíšem o tom, že Matovič mal ďalší záchvať alebo ako si nadávajú so Sulíkom do idiotov?

Ak áno, teraz môžete porovnať, či ste sa trafili v odpovedi, resp. predpovedi.

Nepíšem o tom preto, lebo je to minuloročný sneh. Niečo, čo sme vedeli už v momente, kedy táto partička vyhrala voľby a aj na to verejne upozorňovali (nehovorím o sebe v množnom čísle, myslím tým aj ďalších analytikov). Nemá zmysel 9 mesiacov nadávať na to isté, prípadne si z toho 9 mesiacov robiť srandu.

Nepíšem o tom, lebo tento rozbor nemá absolútne žiadnu hodnotu, nijako nás neposunie ďalej. Čo nás posunie ďalej, je vlastný plán a vlastné poučenie. Mali by sme rozmýšľať nie o Matovičovi a Sulíkovi, ale o tom, čo bude po nich a ako budeme žiť naše životy. Čo nám treba zmeniť a čoho sa vyvarovať.

Dostali sme do daru lockdown a čas vianočného pokoja. Môžeme ho využiť na rozmýšľanie, prehodnotenie minulosti, odpustenie sebe (napr. koho sme volili) aj druhým, kontakt s rodinou aj uzmierenie so svojím okolím, od ktorého sme sa odvrátili napríklad kvôli Matovičovi či Sulíkovi. Je na nás, či tento dar využijeme alebo budeme pokračovať v nadávaní či posmeškoch. V Novom roku už ale nebude žiaden priestor na výhovorky alebo nadávky. Ten vlastne nie je už dnes…

Foto: Domen Mirtič Dolenec Pexels

Bol článok zaujímavý? Pošli ďalej

5 komentárov k “Na čo sa neoplatí nadávať ani sa z toho vysmievať”

 1. Odpoveď na kontrolnú otázku bez prečítania článku :
  Lebo je to len komédia pre dav, hra na tzv. dobrého premiéra a zlého ministra. Idú podľa jedných nôt, spoločne s čaputovou. Nie som naivný, aby som zbaštil Chmelárove tézy o rozdielnych názoroch tej osôbky. Pre toto nepíšeš o takých zbytočnostiach.
  Je mi však dosť úzko z chystanej vlády odborníkov, úradníckej vlády. Na to hrá čaputová, ako figúra ultraliberálov z PSS (ktorí hoci ich nevolilo dostatok ľudí, aj tak vliezli do postov), na to hrá Bukovský, ktorého videá majú sledovanosť cez 100 tisíc pozretí, na to hrá taká jedna figúrka menom Ronald Ižip, veľký to ekonomický komentátor trendu a bývalý burzový špekulant (nič iné, zmysluplné, v živote nerobil okrem finančných trhov) a samozrejme aj Edo. Boh nás opatruj od takých odborníkov ako Jarčuška, Čekan, Visolajský, Krčméry, dátoví analytici, ktorí by to tu už dávno zavreli a podľa ktorých máme začať stavať poľné nemocnice.
  Ešte taká maličkosť. Už vrcholí predvianočný čas a zhon a z rádia (nie SRo ani expres) na mňa udrela reklama hospodárskych novín, že či vieme aké škodliviny obsahuje kapor, ktoré ryby obsahujú ťažké kovy, aké problémy môže spustiť jedenie takého mäsa… no pokoj, pohoda, dobrá nálada a optimizmus sa na mňa valí zo všetkých smerov. Teda na mňa nie, lebo tv nemám, a to rádio som vypol.
  Ďalšia drobnosť. Nechodím do kostola, ale od známeho, ktorý bol na spovedi som sa dozvedel, ako zhrozený bol farár, že v ľuďoch od vypuknutia plandémie neskutočne narástla agresivita. Takto to vníma cez rozhovory so svojimi ovečkami.

  1. Trafil si celkom presne, len na to ideš cez konkrétne osoby a ich ciele, resp. ciele tých, ktorí im našepkávajú a ktorí im dávajú ocenenia. Teda tých, ktorí ich riadia.

   V zmysle toho, čo si napísal ku koncu, mi išlo skôr o to nehovoriť o nich, nepoužívať ich mená, lebo to nevyvoláva práve teraz a v týchto okolnostiach dobrú náladu. Preto píšem teraz viac všeobecnejšie a menej konkrétnejšie. Preto nenapíšem Matovič a už vôbec nie Matelko, ale premiér SR.
   Príde ale čas, kedy začnem používať ich mená, aby sa nestalo, že si ľudia budú spájať slovo premiér s negatívnym. Spájajme si s negatívnym konkrétneho človeka, ak sa tak choval, nie jeho funkciu. Funkcia je neutrálna, obsahom ju napĺňa až človek (alebo lepšie Človek).

   Na pozorovanie zvýšenej agresivity netreba byť ani farárom, ani psychológom. Stačí sa rozhliadnuť vo vlastnej rodine a blíkom okolí, ale máme vzťahy a ako vyzeral tento rok.

  2. Ešte jedna vec k Edovi – príliš často sa utieka k Čaputovej a hovorí, čo by mala alebo nemala urobiť. Aj to o niečom svedčí, koho programuje a čo programuje. Bude medzi prvými, kto ju pochváli, keď poskladá úradnícku vládu.

 2. https://images.app.goo.gl/skY7KJujoBkQHZhw9
  Bol tu spomenutý Bukovský, pri vzhliadnutí npr. aj tohto videa z jeho asi kancelárie mi padli do oka tie Americké vlajky v pozadí a to mi prichodí ako vzkaz pre niekoho, môže to byť aj moje zdanie . Ďalej čo som si všimol je ako keby utlmenie voličov PS S ale skôr voličov PS. Pred voľbami mali pri spomenútí strany SMER penu okolo úst a krvavé oči. A chvíľu po voľbách sa utíšili, až mi je to divné. Ako keby dostali nejaké odporučenie, ticho a čakajte. Možno sa mi to tiež len zdá.
  Ináč som rád, že existuje aj takáto stránka, ktorá mi pomáha zorientovávať sa v dianí na Slovensku a vo svete. Priznávam, že som použil niektoré texty z tejto stránky ako zdieľanie. A ak je to možné žiadam o povolenie zdieľania článkov z tejto stránky z uvedením pôvodného zdroja.
  Pozdravujem a teším sa na ďalšie články a tiež komentáre.

  1. S Bukovským je to ťažko, teraz síce zbiera dobré body, ale celkový obraz o jeho činnosti budeme vidieť asi až neskôr. Z minulosti viem, že na Slovensku boli len +/- dvaja ľudia, ktorých dokázali dobre uživiť knihy a písanie – Dominik Dán a Bukovský. Tiež sa neviem zbaviť toho blbého marketingového pocitu, čísla sledovanosti jeho videí neboli nikdy lepšie ako teraz.

   Čo sa týka zdieľania článkov, dlhodobo razím cestu, aby si ľudia dohľadávali pôvodný zdroj informácie, teda toho, kto danú myšlienku alebo informáciu povedal. Toto pravidlo by malo platiť aj na mňa, preto by som bol radšej, keby to bol skôr odkaz, ako použitá časť alebo celý text s uvedením zdroja.

   Pozdravujem a ďakujem za komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *