Politický prehľad #21

V prvom rade Vám chcem zaželať, nech ste zdraví! Tento rok sa mi javí ako rok nového začiatku pre mnoho dôvodov. Jednak preto, že mnoho ľudí si bude musieť vybrať nový osud či zamestnanie a jednak preto, že smrťou generála Lučanského náš štát stratil posledné zvyšky štátnosti a práva.

Sv. Florián

Ak ešte nepoznáte príbeh tohoto svätca, prečítajte si ho. Podobnosť s osudom mŕtveho generála Lučanského je samozrejme čisto náhodná. Florián bol vojakom, ktorý keď sa dozvedel o veznení a mučení svojich druhov, vrátil sa, aby ich oslobodil. Sám sa stal vezňom a umučeným.

Táto udalosť nesie ale množstvo ďalších indícií. V prvom rade je to finále škaredo rozohratej spravodajskej hry s názvom Kuciakiáda. Energia a hnev davu boli od jej začiatku smerované k vešaniu na kandelábre a verejnosť na to skutočne naletela. Naletela tomu na námestiach pod vedením detí, ktoré teraz arogantne vykrikujú v parlamente. Naletela mu vo voľbách, keď na tejto vlne zvolila za vládu mafiánov, klamárov a plagiátorov vzdelania. Niekde sa tá zlá energia vybiť nakoniec musela. Žiaľ.

Krv na rukách má rovnako tak Remišová aj s jej hraním sa na sudcu, prokurátora aj kata v jednej osobe. Stačí keď si spomenieme, ako zverejňovali to svoje pexeso s prečiarknutými tvárami. Pýtam sa teda Remišovej, či po smrti Lučanského zobrala do rúk červenú fixu a prečiarkla si jeho fotku. A či to zverejní na internete.

Krv na rukách majú médiá, ktoré aktívne a v tandeme s politikmi a  spravodajcami pripravovali túto atmosféru. Atmosféru zvolenia Matoviča a atmosféru zatýkania či smrti Lučanského. Krv na rukách má menovite Tódová aj s jej vynášaním zo živých spisov. Všimol som si tiež, že počas života a väzby médiá neoslovovali jeho rodinu, no inokedy nemajú problém snoriť po rodinných príslušníkoch a vyťahovať informácie. Dnes dáva jeho rodina zvolenie so zverejnením informácií. Predveďte sa, novinári!

V neposlednom rade má krv na rukách táto vláda a jednotliví jej predstavitelia. Menovite Naď, ktorého najviac trápi únik lekárskej správy a nie skutková podstata smrti Lučanského. Menovite Kolíková, ktorej reč tela a habkanie na tlačovke povedali viac, než tisíc slov. Menovite Matovič, ktorý bezprostredne po ohlásení smrti hovorí o tom, že treba za tým všetkým urobiť bodku. Menovite Sulík, ktorý sedí vo vláde s klamármi a mafiánmi, toleruje ich, čiže kolaboruje. Menovite aj Pellegrini, ktorý si užíva vysoko nadhodnotené prieskumy a hryzie len tak naoko, aby sa nepovedalo.

Spoluzodpovedná je aj Čaputová, ktorá sem-tam niečo pokritizuje, ale inak drží basu s vládou a nie občanmi, ktorým zložila sľub rovnako ako poslanci NRSR.

Včera som bol v Nitre za mŕtveho generála zapáliť sviečku. V tichosti, bez transparentov a bez odznačikov. A ďalej budem poukazovať na dvojité metre politikov aj médií.

Kovidiáda

Svoje skúsenosti s touto chorobou popíšem v samostatnom článku, preto sa teraz obmedzím len na to podstatné. Je evidentná nadpráca médií aj najrôznejších verejných predstaviteľov v prospech očkovania. Ešte aj guvernér Národnej banky Slovenska apeluje za očkovanie. Jednoducho neexistuje nič iné, žiadna iná realita. Opäť sa však rozohráva stará partička ako pri plošnom testovaní. Dajte sa otestovať, inak bude lockdown. Dajte sa zaočkovať, inak bude lockdown. A ten lockdown nakoniec aj tak vždy je.

Na teatrálnosti usilovne pracujú aj ministri vlády, ktorí sa napríklad mesiac naťahujú o to, kto a ako kúpi testy. Nakoniec ich štát kúpi u tej istej firmičky ako predtým.

Podstata je ale inde. Kovid je len z polovice fyzickou chorobou. Z druhej polovice je chorobou strachu. Ak ste predtým mali chrípku, maximálne vás to nahnevalo, že nemôžete ísť von, na lyžovačku či do roboty. Vedeli ste ale, že to vyležíte a bude vybavené. Tu je to iné. Médiá aj odborníci vytrvalo vyrábajú obraz, že ak dostanete kovid a prídete do špitála, nutne skončíte na ventilácii alebo rovno umriete. Ak príde do nemocnice človek, ktorý dostal zápal pľúc či  ho tlačí na hrudi od nervov a bol predtým pol roka masírovaný médiami, potom tam prišiel s presvedčením, že umrie. S takýmto mentálnym nastavením neexistuje lekár, ktorý by ho vyliečil. Preto tie zvýšené čísla, ktoré však nezohladní žiadna štatistika. V živote som podobné situácie riešil vo svojej rodine, mám s tým skúsenosť. Kto si to pripustí viac, než je zdravé a takto sa nastaví, tomu niet veľmi pomoci.

Keď si pozriete večerné správy, ako prvé idú srdcervúce spovede lekárskeho personálu a až niekde na konci, kde to už každý druhý prepol, informácia o tom, že covid sa dá aj liečiť a dá sa mu aj vyvarovať. V médiách by v týchto dňoch malo okrem obligátneho pravidla R-O-R zaznieť aj upozornenie na pravidelné cvičenie, dopĺňanie vitamínov C a D zároveň so zinkom a selénom. Plus k tomu výzva prestať sledovať médiá a hystériu.

Pre úplnosť dodávam, že naša rodina kovid prekonala prakticky bezpríznakovo. V čase, kedy som ho mal mať, som sa dokonca kúpal v studenom jazere. Každý deň sme v lese, máme dostatok pohybu pri prácach okolo domu, bežne užívame rybí olej a stravujeme sa striedmo (dlhodobo si pečieme vlastný chlieb, varíme z prvopotravín, pestujeme atď.). Vďaka tomu, že obaja v rodine máme za sebou štúdium žurnalistiky a plus niečo málo zdeneného z vedomostí predkov, máme dostatočné filtre na mediálne správy a teda minimalizujeme ich dosah na naše emócie či psychiku.

Čo nového v USA?

Všetko ide po starom, najmä čo sa týka prezidentských volieb. Boj vnútorných elít sa neskončil a neskončí sa ani 20. januára, kedy má byť vymenovaný Biden do úradu.

A čo nového v Rusku?

Aj tam ide všetko ako doteraz, teda smerom k suverenizácii tohoto štátu. Napriek globálnej kríze tam prijímajú opatrenia na pozdvihnutie výroby, čosi ako niekdajšie päťročnice, len v modernizovanej 3 ročnej podobe. Štát si stanovil konkrétne ciele a nezabudol ani na ustanovenie zodpovedných osôb.

Iba Navaľnyj sa z toho pokadil do trenírok. Nebolo to ale nič hnedé, ale vraj novičok. Na toto vyhlásenie sa nedá povedať nič iné ako to, že nebude užitočný svojim pánom už ani ako mŕtvola.

A ako ďalej Slovensko?

Do Nového roku sme vkročili so stratou štátnosti. Tá sa začala omnoho skôr, napríklad zrušením Mečiarových amnestií. Rozklad pokračoval zvolením Matoviča aj rozvratom súdnictva a bol zavŕšený smrťou Lučanského. Skutočne tu chceme mať vládu NAKA či spravodajských služieb? Dospeli sme do štádia, kedy si žiaden generál (či policajný alebo armádny) nemôže byť istý svojim životom. To je situácia, v ktorej táto vláda proti sebe definitívne podstavila dva silové rezorty. Týmto pádom táto vláda skončila a vie to. Preto bude vydávať drakonické nariadenia, preto bude okolo seba metať blesky a hroziť nám občanom. Robí to mimochodom od nástupu do úradu.

Naplno sa aktivoval článok 32 Ústavy SR, pretože veľká časť poslancov NRSR porušila sľub, ktorý nám zložili. Preto je na nás občanoch, vybudovať štátnosť odznovu. Na to potrebujeme formulovať presné a jednoznačné ciele. Hlavnú a spoločnú ideu, filozofiu. Prechodným cieľom bolo napríklad referendum, ale udalosti medzičasom dospeli do štádia, kedy táto akcia nebude stačiť. Kolektívnou prácou vznikla napríklad táto vízia pre Slovensko:

Zmyslom života človeka je jeho slobodný tvorivý celostný rozvoj. Náplňou verejnej činnosti slobodného človeka je zabezpečiť na to vhodné podmienky: primerané bývanie, materiálne zabezpečenie, dostatok prostriedkov, možností a času na starostlivosť o rodinu, výchovu detí, na svoj osobný telesný, duchovný a duševný rozvoj. Slobodný Človek s úctou k svojim predkom a k ich poznaniu a skúsenostiam, ochraňuje a rozvíja tradície, bohatstvo,  kultúrnu svojbytnosť a súlad s prírodou a národmi. Verejnou činnosťou vytvárame a udržujeme také životné podmienky, aby každý jedinec mal možnosť si plne uvedomiť, rozvinúť a naplniť svoj talent a potenciál  a využiť ho pre dobro seba a spoločnosti tak, aby každému bolo umožnené stať sa Človekom.

Túto víziu treba následne naplniť konkrétnymi cieľmi v konkrétnych odboroch.

Záverenčné otázky na zamyslenie a dosledovanie

Máme tu nový rok, preto chcem ako novinár aj občan poznať odpovede na nasledovné otázky:

 1. Koľko ľudí umrelo za celý rok 2020 na kovid / s kovidom? (plus rozbor pridružených chorôb a komorbidít)
 2. Koľko ľudí umrelo za celý rok 2020 na chrípku / s chrípkou?
 3. Koľko ľudí umrelo za celý rok 2020 na srdcovo-cievne choroby?
 4. Koľko ľudí umrelo za celý rok 2020 na rakovinu?
 5. Koľko ľudí spáchalo za rok 2020 samovraždu?
 6. Koľko ľudí prišlo za rok 2020 o zamestnanie, živnost alebo firmu?
 7. Koľko ľudí sa za rok 2020 rozviedlo.

Následne môžeme urobiť porovnanie a stanoviť si ďalšie doplňujúce otázky. Bude treba samozrejme sledovať aj ďalšie roky najmä z dôvodu tzv. collateral damage – teda nepriamych vážnych dôsledkov pandémie, resp. pandemickej hystérie.

Foto: Pixabay z Pexels

Bol článok zaujímavý? Pošli ďalej

4 komentáre k “Politický prehľad #21”

 1. Viktor, aj tebe a tvojej rodine prajem všetko dobré, veľa zdravia a jasné mysle.
  Dal si dobré otázky a bolo by treba dať porovnanie s rokom 2019, pre každú jednu.
  Myslíš si, že moc leží opäť na ulici? (spája sa to s vládou Jána Čarnogurského začiatkom 90-tych rokov) Ja po smrti generála Milana Lučanského hej. Bude dôležité, ako sa budú chovať policajti, vojaci a či sa v USA niečo prevratné stane s výsledkom volieb prezidenta.

  1. Aj Tebe všetko dobré a buď zdravý!
   Iste, moc leží doslova v blate. Svoje spraví aj vývoj v zahraničí, ale nemôžeme sa na neho spoliehať ani na neho veľmi čakať. Čas sa naozaj akosi zrýchľuje.

 2. Čo sa týka diania v USA, tak momentálne je asi najlepší zdroj levanet.
  Hox dáva denne aktuality. Twiter úplne vymazal úradujúcemu prezidentovi Donaldovi Trumpovi účet, napriek tomu, že ten oznámil odovzdanie administratívy. Lenže nepovedal, že Bidenovi. Je naplno vidieť prepojenie korporátu Facebook, Google, Apple, Twitter, Amazon na DS. Ešte stále verím, že dôjde k takému zvratu, že polithňupovia ani len koktať nedokážu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *