Koho to sem dovliekol Sulík?

Pomôžem si nekonečnou studnicou našej kultúry a múdrosti, teda porekadlom. Vrana k vrane sadá, rovný rovného si hľadá.

Minister hospodárstva Sulík pozval na Slovensko Geissenovcov. Ide o „podarenú“ rodinku milionárov, ktorí majú svoju reality-show. Niečo na spôsob Mojsejovcov, len v omnoho bohatšom prevedení. Sú známi aj tým, že vlastnia módnu značku. Spoznáte ju ľahko, všade majú lebky. So Sulíkom sa stretli na výstave Expo v Dubaji a náš minister hospodárstva údajne vybavil bomba kšeft – budú nakrúcať aj u nás. Gratulujem k tejto hodnotnej a trvalej investícii, Herr Sulík.

Koniec srandy. Sulík si (nie prvýkrát) pomýlil štátnu funkciu a Geissenovcov povodil kade-tade. Previedol ich aj našou Národnou radou, akoby to bola púťová atrakcia. A Geissen s obrovskou lebkou na tričku za rečníckym pultom. Naše médiá si z toho ešte robia srandu, že Carmen sa stala poslankyňou.

Naposledy, keď boli u nás Nemci so znakom Totenkopf na oblečení, prebiehala 2. svetová vojna. Vojaci s týmto znakom patrili k SS a strážili koncentračné tábory. Toto je tak nechutná symbolika, až mi je z toho nevoľno. Kto na sebe nosí symboli smrti, sám na seba privoláva takýto osud.

Nehovoriac o tom, že reality show nepatrí ani do našej Národnej rady a už vôbec sa jej nemá dostať takáto pozornosť štátnych úradníkov. Je to ešte obludnejšie. Namiesto toho, aby Sulík za naše peniaze riešil akútnu krízu a rastúce ceny všetkého, pobehuje po Slovensku s výkvetom nevkusu a prízemnej zábavy. Pretože presne toto dnes potrebujeme. Chlieb a hry.

Sulík, je mi z vás zle. Bridili ste sa mi aj predým, ale teraz ste prekonali všetky hranice a evidentne aj zábrany. Zoberte si svoje lebky a choďte s nimi späť do Nemecka. Už nie ste ani trápnučný fašista. Ste jednoducho odporný fašista!

P.S.

Sulík v tom žiaľ nie je sám. Všetci tí, ktorí dávajú tejto reality show čas a energiu, túto obludnosť živia. Ak by Geissenovcov na Slovensku vypískali, Sulík by si takto nečechral svoje pávie perie. Všetci tí, ktorí od nich nadšene pýtajú autogramy to živia. Aj preto tvrdím, že fašisti nie sú len kotlebovci. Fašizmus je v nás. Napriek tomu, že sa o ňom učíme v škole a chodíme takmer denne okolo pamätníkov, nevidíme fašizmus ani keď ho máme priamo pred očami. Koho sem ešte musia dotiahnuť, aby to bolo konečne očividné aj širším masám?

Foto: wikipedia.org

Bol článok zaujímavý? Pošli ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *