Ľudia ako Dorotka

Možno ste zachytilli nedávne prskanie Doroty Nvotovej, ktorým sa znovu ohlásila po tragickej nehode na Zochovej ulici v Bratislave. Ak nie, túto udalosť využila opäť nato, aby prezentovala svoju vulgárnosť a nadávanie na Lebosmer. Pritom sa zistilo, že vinník mal blízko k akejkoľvek garnitúre. Tak to totiž s pokútnymi ľuďmi chodí, spolupracujú s každým a hocikým.

Vráťme sa ale k Dorotke. Stretol som ju osobne v jednom podniku, kde sa dobre bavila so svojou partiou. Rovnako dobre som sa bavil aj ja s tou svojou, ale aj s majiteľom daného podniku. Kladiem si pre seba otázku, či by sa tak dobre bavila aj vtedy, keby vedela, že majiteľ toho podniku je tzv. rusofil, dezolát a mnoho ďalšieho.

Na druhej strane Dorotka dostala naspäť od daného majiteľa slušný servis, bez ideologického balastu. Žiadne výčitky či názorovú vojnu. Takýchto ľudí nie je málo. Chodia okolo nich príslušníci rôznych barikád a ani nemusia tušiť, že sa práve rozprávajú s „nepriateľom“.

Na hulvátstvo a primitivizmus nemožno odpovedať rovnakým hulvátstvom. Naopak, pomôže len nadhľad, pretože slnko svieti na každého rovnako. A každý môže spraviť chybu aj sa snažiť napraviť. Keď sa táto tretia mediálna svetová skončí, bude treba mnoho naprávať. No hlavne, bude treba mnoho trpezlivosti s ľuďmi ako je Dorotka. (Samozrejme, ak o to budú sami stáť, inak im pomoci zrejme niet.)

V tomto zmysle, neprogramujme jadrovú vojnu a neživme ďalej oheň, ktorý zapálil niekto iný a ešte doň aj prilieva benzín. Viem, strach je veľký, ale nie je to dobrý radca. Skôr paralyzátor. Všímajme si, kto najčastejšie skloňuje jadrové zbrane a vôbec zbrojenie. Nedávno sa napríklad Zelenskyj vyjadril, že by Západ mal preventívne udrieť atómovkami na Rusko. Za použitie jadrových zbraní sa vyjadrila aj nová premiérka Veľkej Británie. Neviem, či týchto dvoch spája požívanie návykových látok alebo len nedostatok vzdelania, ale viem isto, že mier sa takto nestane. Mier nastane, keď mu nájdeme cestu my, obyčajní občania. Napríklad ako spomínaný majiteľ podniku. Mier začne najprv medzi nami.

P.S.

K ľuďom ako Dorotka sa evidentne pridala aj Polícia SR, ktorá tvrdí, že každý, kto chce mier, je v podstate ruský agent. Dorotke jej ľahkovážnosť môžeme síce prepáčiť, ale Polícii SR isto nie. Týmto sa Polícia stala propagandistickým nástrojom západných spravodajských služieb a záujmov.

P.P.S.

Trestný zákon 300/2005 Z. z. – § 417
Ohrozenie mieru
(1)
Kto v úmysle narušiť mier akýmkoľvek spôsobom podnecuje k vojne, vojnu propaguje alebo inak podporuje vojnovú propagandu, potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až desať rokov.
(2)
Odňatím slobody na desať rokov až dvadsaťpäť rokov alebo trestom odňatia slobody na doživotie sa potrestá páchateľ, ak spácha čin uvedený v odseku 1
a) v spojení s cudzou mocou alebo cudzím činiteľom,
b) ako člen nebezpečného zoskupenia, alebo
c) za krízovej situácie.

Foto: mali maeder z pexels.com

Bol článok zaujímavý? Pošli ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *