Nedostatočný pocit vlastnej hodnoty

Posledné parlamentné voľby aj naďalej odhaľujú jednotlivé osoby a tie sa viac než ochotne demaskujú prakticky denne.

Najviac to vidno na progresívcoch, ktorí viedli svoju kampaň vydieraním – ak vyhrá Smer, odídeme zo Slovenska. Vyhral Smer, ale oni nikam neodišli. Naopak, teraz tvrdia, že budú takou opozíciou, akú Fico ešte nezažil. Aj Heger vravel, že budú vládou, ktorá sa zapíše do čítaniek dejepisu…

Omnoho horšie sú tvrdenia, že výsledok volieb je medzinárodná hanba. Ak ktokoľvek odvodzuje svoju vlastnú hodnotu od toho, čo kto o ňom povedal, potom má tento človek vážny problém so sebaúctou a sebahodnotením. Dupľom vtedy, ak sa to bájne zahraničie zatiaľ veľmi neozýva. Jedna z mála reakcií bola od šéfa eurosocialistov, ktorý v podstate poprel sám seba. Na jednej strane vyčíta, že Smer nechce posielať na Ukrajinu ďalšie zbrane a na strane druhej sám sedí v dozornej rade medzinárodnej organizácie, ktorej hlavným cieľom je odzbrojenie. K tomuto farizejovi sa pridala aj taká „ťažká váha“, akou je premiér Portugalska. Ostatné štáty nič. Ani misia OBSE nekonštatovala porušenia v našej kampani alebo voľbách. Naproti tomu v Poľsku to už konštatovali.

Takže o medzinárodnej hanbe hovoria len nasledovné osoby: Remišová, Šimečka, Naď, Zala a najnovšie napríklad aj Weiss. Všetkým ide nenormálne o imidž Slovenska, ale nevadilo im, keď boli sami vo funkciách a okydávali náš štát, resp. jeho vlastných občanov. Nielen okydávali, oni nevyrokovali pre Slovensko výhodné podmienky, práve naopak. Obranná zmluva s USA je najslabšia zo všetkých okolitých štátov. Rovnako Remišová nevyrokovala nič špeciálne v téme eurofondov. Šimečku síce urobili podpredsedom europarlamentu, ale nás tam len očierňoval ako mafiánsky a homofóbny štát. Stál napríklad za rezolúciou, ktorá nás odsudzuje ako nenávistných a netolerantných. O Zalovi ani nebudem pokračovať, ten má kompletne pomýlený kompas a netuší, kto je ľavica a kto pravica. Možno mu to takto poradil Šimečka, ešte keď mu robil poradcu v europarlamente.

Ešte raz, naša hodnota sa nikdy nebude odvodzovať od toho, čo o nás hovorí zahraničie. A ešte menej od toho, čo hovoria naši domáci, že by mohli hovoriť „páni“. Je to presne tá klasická scéna z Pacha, hybského zbojníka, kde poddaný sám vezme bič a dáva ho pánovi. Dosaďte si za postavy vyššie spomínaných politikov. A už ich nikdy nenechajte rozmazávať o Slovensku lži, nenechajte ich kadiť do vlastného hniezda. Nerobia to ani zvieratá, prečo by sme to mali robiť my, ľudia.

Foto: Karolina Grabowska z pexels.com

Bol článok zaujímavý? Pošli ďalej

3 komentáre k “Nedostatočný pocit vlastnej hodnoty”

  1. …Obranná zmluva s USA je najslabšia zo všetkých okolitých štátov….
    Jasné a autor je ficov riťolez, lebo zabudol,že túto zmluvu pripravili ficovi ministri

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *