Z Rakúska vietor fúka

Indície sa množia každý deň a svoje k nim pridal aj Boris Kollár so svojimi ódami na Österreich.

Rakúšania mútia vodu s Mochovcami, ktoré chce Sulík predať a najnovšie Kollár navrhuje zobrať si príklad z rakúskeho ASFiNAG-u, čo je tamojšia národná diaľničná spoločnosť (NDS). Navyše chce zavolať aj ľudí kvôli výstavbe montovaných nájomných bytov.

Nechápte ma zle, nemám nič proti tomu, zobrať si pozitívny príklad zo zahraničia. Hoci aj z Rakúska. Rakúšania vedia robiť cestovný ruch a mnoho ďalších odborov, máme sa čím inšpirovať!
Problém mám, ak si ten príklad máme zobrať doslovne, bez napasovania na našu realitu. A ešte väčší problém mám s načasovaním. Kollár ešte nebol nikam menovaný, takže nemá mandát a zajtra ide rokovať s týmito dvoma rakúskymi spoločnosťami. Stretnúť sa majú v našej NDS. Otázka znie, prečo tak narýchlo? Sám mi aj odpovedal v médiách – vraj dostal mandát opraviť to rýchlo.

Aha, takže nie dobre, ale rýchlo. Myslel som, že nová vláda musí najprv prebrať agendu, spraviť si audit a podľa neho začať konať. Neexistuje, že všetko v našom štáte je v neporiadku. Veľa vecí tu napriek masívnej propagande funguje a máme odborníkov. Nová vláda ich nemá. Zato Rakúsko zacítilo príležitosť zaloviť si v mútnych a chaotických vodách.

Čo teda motivuje Kollára jednať takto expresne s Rakúšanmi? Je to len jeho naivita alebo zámer? Zaujímavé informácie do tohoto celého snaženia vnáša tento článok o Kollárovom človeku.

Foto: od Pixabay z Pexels

Bol článok zaujímavý? Pošli ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *