Riešenie problému s diplomovkami máme celý čas pod nosom

Kým novinári a aj verejnosť riešia sprievodný problém (diplomové práce), riešenie podstaty máme ako zvyčajne neustále na očiach.

Ľudia denne v médiách čítajú o mafiánoch, nevzdelaných ľuďoch alebo vyslovených buranoch. Najčastejšie ale riešia ich prešľapy, autá, frajerky, skrátka podružné veci. Otázka znie úplne inak. Prečo napríklad Kollár, ktorý má majetok, ženy aj moc, potrebuje nejaký vôbec titul? Prečo jeho súputník Žaluď potreboval vymeniť teplákovú súpravu za oblek a stať sa váženým občanom? Prečo potrebuje kaderník titul?

Verejnosť obdivuje to, čo títo nahonobili alebo dosiahli, ale pritom nevidí, že im to nestačí a predsa im niečo chýba. Vzdelanie a dobré mravy. Máme neustále pred očami, kde aj ten posledný mafián predsalen cíti osobný deficit. Práve vzdelanie a dobré mravy sú strop, ktorý ich nepustí v rebríčku (akejkoľvek) spoločnosti vyššie. V rámci hierarchie jasne vedia, kde je ich miesto, prípadne aj aký osud ich čaká v danej svorke.

Keď ľudia zmenia optiku a začnú si miesto Ferrari a napichaných pier všímať podstatu, až vtedy sa zmení postavenie školstva a vzdelania v našej spoločnosti. Vtedy príde šanca, že aj učitelia medzi seba nepustia školiteľov, ktorí rozdávajú tituly zadarmo.

Foto: Pixabay z Pexels

Bol článok zaujímavý? Pošli ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *