3 otázky na zamyslenie

Dnes to bude krátke, mám 3 otázky na tento týždeň:

 1. Prečo sa naši národní dejatelia volajú buditelia?
 2. Ako to súvisí s tým, že naša hymna obsahuje vetu To Slovensko naše dosiaľ tvrdo spalo?
 3. Prečo spievame hymnu len po túto časť a nedopovieme ju celú? Ani len Úradu vlády SR nestojí naša hymna zato, aby na svojej stránke uviedla jej plnú verziu, má tam len skrátenú.
Bol článok zaujímavý? Pošli ďalej

4 komentáre k “3 otázky na zamyslenie”

 1. https://www1.pluska.sk/rady-a-tipy/zomrel-prvy-slovak-ktoreho-ockovali-proti-covid-pitva-odhalila-pricinu-umrtia
  Možno ďalšia otázka na zamyslenie. Ak sa pomocou pitvy zistilo, že očkovanie nie je na vine, lebo pacient mal viaceré chronické ochorenia, tak prečo sme zrazu v septembri zmenili (pravdepodobne na základe Visolajského odporúčania) metodiku počítania úmrtí na COVID a za obeť COVIDu počítame každého, kto ho mal. A už sa neberie ohľad, že „Išlo o pacienta vo vyššom veku (79) s viacerými chronickými ochoreniami, ktoré pitva určila ako hlavnú príčinu úmrtia,“ (citát z článku)
  A ešte jedna. Priostril sa boj klanovo-korporatívnych skupín?
  https://www.aktuality.sk/clanok/857807/co-dnes-robia-niekdajsie-tvare-lipsicovej-strany/
  Až sa mi nechce veriť, že to zosieťovanie Lipšicového stáda je z aktuality.sk

 2. Isteže priostril, ten sa vždy priostrí, keď prichádza zmena. Vtedy svorka zacíti príležitosť a dnes u nás moc skutočne leží na ulici. Alebo presnejšie, tí inteligentnejší sluhovia si začínajú hľadať nových pánov. Tí ostatní sa budú dívať na koncové červené svetlá vlaku a poslúžia na predhodenie zúrivému vynervačenému davu.

  Tá zmena prichádza, napríklad tými hodenými vidlami do stroja menom covid. Prakticky v jednom čase WHO zmenila metodiku testovania, vakcíny začali byť zázračne nedostupné, v liberálnom a inak umiernenom Holandsku začali ľudia demolovať ulice, objavili sa informácie o liekoch proti kovidu a hneď niekoľkých (vrátane tých, ktorými liečili údajne Trumpa) no a jeden z liekov sa ocitol ešte pred svojim schválením na oficiálnom postupe ministerstva zdravotníctva.

  Príliš veľa udalostí týkajúcich sa kovidu.

  P.S.
  Najzaujímavejšie bolo toto vyhlásenie – buchli sme do stola a dodávky vakcín nebudú meškať, len sa spomalia…
  Túto koninu trepol predseda Európskej rady Charles Michel.

 3. To Holandsko som zaregistroval, bol tam dovetok „najhoršie nepokoje za 40 rokov“ (toľko trval približne Sinajský pochod púšťou).
  Podobne pár dní dozadu desaťtisíce ľudí protestovali v Rakúsku, rúško asi nemal nikto.

  1. V Rakúsku sa protestovalo napríklad aj proti novému zákonu o univerzitách.
   Vidly hádžu naraz na viacerých frontoch – nedávny energetický incident v rozvodnej sieti Švajcu a Rakúska, týždeň nato správa, že budú vypínať nabíjanie elektromobilov. Ide to zhurta, držme si klobúky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *