Ako vyzerá amatérske riadenie štátu v praxi?

Remišová sa rozhodla bojovať proti hoaxom u starkých. Urobila to spôsobom sebe vlastným – chce im rozdať tablety.

Komu presne ich chce dať? Najmenej počitačovo-gramotným ľuďom. Ako si majú požiadať o tablet? Cez internet. To nevymyslíš, to je projekt!

Celý tento boj proti hoaxom je jedna veľká habaďúra. Ak vám „boj proti hoaxom“ tlačí do gágora liberálny Denník N aj konzervatívny Postoj a pridá sa značná časť štátneho aparátu a niekoľko rezortov, smrdí to riadnou propagandou. Ak má niekto takúto nutkavú potrebu štopať nás s tým doslova ako husy, tak červená kontrolka u mňa svieti natrvalo.

Navrch toho celého ponúka nám učiteľom brigádu – možnosť „zarobiť si“ pri oblbovaní starkých. Obyčajní šmejdi! Naši starkí sú studnicou poznania a skúseností, ja sa naopak učím od nich. A namiesto brigádičky by som prosil plat zodpovedajúci spoločenskej dôležitosti môjho povolania, mojim skúsenostiam a primeraným životným podmienkam. Nie demonštráciu Matoviča proti Gröhlingovi, či naopak.

Poďme ale do praxe. Remišová by v prvom rade mala lepšie zorganizovať svoje vlastné ministerstvo. Podľa mojich informácií poslal niekto od nich email, kde dal do políčka okolo 800 príjemcov. Server to samozrejme nezobral, pretože takéto masové zahlcovanie správami vyhodnocuje ako spam. Emaily neodišli a namiesto nápravy či nebodaj ospravedlnenia im nenapadlo nič lepšie, ako chodiť po VÚC a nadávať na tých adresátov, že sú nezodpovední, lebo im nefungujú emailové adresy, a potom nemôžu dostávať dôležitú poštu z ich ministerstva.

Keby to bolo jednotlivé a ojedinelé zlyhanie, nespomenul by som to. Žiaľ, nie je. Množia sa a stávajú sa čoraz hlúpejšími. Dokedy budeme tolerovať amaterizmus riadenia nášho štátu?

Foto: karataraPexels

Bol článok zaujímavý? Pošli ďalej

Jeden komentár k “Ako vyzerá amatérske riadenie štátu v praxi?”

  1. asi by trebalo spisat nejaky navod na obciansky odpor, hoc len zacat tym, ze clovek zacne posielat maily tym, s kym je nespokojny a podobne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *