Sabotáž alebo teroristický čin? V každom prípade jazyková diverzia

Máme tu ďalší príklad ukážkovej jazykovej diverzie. Novinári označujú zničenie plynovodov za sabotáž.

Sabotáž je, ak napríklad zamestnanec poškodí vlastnú firmu (napríklad aj nečinnosťou). Sabotáž je, ak štátny úradník sabotuje rozhodnutia svojich nadriadených. Toto nie je sabotáž, je to teroristický čin.

Novinári to ženú do ešte väčšieho extrému. Včera v správach na RTVS nechali prehovoriť „odborníka“ z Nemecka. Správne pomenoval, že takýto čin mohol spáchať len štát, pretože len veľké štáty majú kapacitu a možnosti na podobné operácie. Ale potom to prišlo. Podľa tohto pána je v Baltskom mori len jeden štát, ktorý je toho schopný. Tušíte dobre, mieril na Rusko.

Zaujímavá logika, takže ak sa udalosť stala v Baltskom mori, tak je za ňu zodpovedný ten, koho štát tam leží. Námorníctvo iného štátu tam predsa v medzinárodných vodách byť nemohlo. Lepšiu ukážku kreténitzmu (v medicínskom zmysle slova) sme ani nemohli dostať.

Takýmito tupými lžami nás teda kŕmia štátne aj bulvárne médiá a novinári. Je tu však ešte niečo horšie. Podľa toho, ako to vyzerá, sa kľudne mohlo stať, že logistickú podporu útoku mohli poskytnúť Dánsko alebo Poľsko. Mať v Baltskom mori toľko senzorov a netušiť, čo sa tam deje, nedáva žiaden zmysel. To by znamenalo, že jeden člen EÚ/NATO pomohol v útoku iného člena NATO na najväčšieho európskeho člena EÚ/NATO. Tým pádom by prestalo platiť akékoľvek medzinárodné právo, akým sa tak rád oháňa kolektívny Západ.

Foto: Photo by Markus Winkler z pexels.com

Bol článok zaujímavý? Pošli ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *