Monitoring propagandy #2

Z predošlého článku o monitorovaní propagandy v našich médiách som sa rozhodol urobiť seriál, ako to robím s Politickým prehľadom. Dnes zostaneme opäť v denníku Pravda a rozoberieme dva články.

Rusi vraj chcú rúbať ukrajinské lesy

Túto informáciu priniesli kyjevské noviny a správu sa rozhodla ozvučiť naša Pravda. Zároveň priznávajú, že informáciu majú z nejakého listu, ktorý napísal Šojgu Putinovi a nevedia ju overiť z iného zdroja.

Keďže ešte stále viem používať pamäť, tak som si spomenul, ako to bolo s vývozom ukrajinského dreva. Viem to aj preto, lebo som o téme písal v novembri roku 2019. V skratke – EÚ vtedy riešila pôžičku pre Ukrajinu a stanovila si dve podmienky. Jedna z nich bola zrušenie ukrajinského zákazu vývozu dreva, pretože to poškodzuje európsky drevársky priemysel.

Je to teda EÚ, ktoré chce hodiť svoje vlastné drancovanie zdrojov východnej Európy na Rusko.

V Rusku vraj hrozí vzbura tajných služieb

Opäť slovíčka vraj, údajne, môže… Tentoraz si denník Pravda vzal informáciu od britského denníka The Times, ktorému ich povedal nejaký ruský exilant momentálne žijúci vo Francúzsku.

Exilanti boli odjakživa obľúbený materiál anglosaských spravodajských služieb. Aktívna práca s nimi začala takmer okamžite po 2. svetovej vojne (no bola tu samozrejme aj pred ňou). Cez exilantov sa snažili napríklad britské tajné služby zorganizovať prevrat v Albánsku. Pracovali aj s československými emigrantami či disidentami, rovnako ako neskôr USA pracovali s ukrajinskými. Len nedávno som písal o Mykolovi Lebedovi, banderovskom vrahovi, ktorý aj cez emigrantov donášal americkej CIA a bol ňou vydržiavaný v rámci think-tanku.

Nemôžme vynechať ani Blízky východ a takzvané záujmy Západu v tomto regióne. Za všetky tamojšie udalosti spomeniem britské snaženie v Iráne, kde spravodajské slúžby vytvorili takú atmosféru v spoločnosti, že miestny dav sám zlynčoval miestneho generála a vláčil ho po uliciach. Niečo podobné sa stalo aj Saddámovi Husseinovi v Iraku a Kaddáfimu v Lýbii. Otrasné zábery mučenia boli natočené a dostali sa aj do sveta. Komu poslúžila ich smrť? Isto nie 1 miliónu mŕtvych v Iraku či mŕtvym v Lýbii. Mimochodom, jeden z veliteľov pokútnej americkej operácie v Iraku bol terajší minister obrany USA Lloyd Austin. Táto osoba nedávno navštívila Slovensko.

Dokedy budú dávať médiá priestor doslova jedno-osobovým mimovládkam, ktoré majú svoje sídlo na Západe a informujú v jednej línii so zámermi svojich chlebodarcov? Načo sú nám takíto „analytici“ a aktivisti?

Foto: Anna ShvetsPexels

Bol článok zaujímavý? Pošli ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *